Naučit se česky bývá velkou výzvou, i přesto je zájem o kurzy češtiny na vzestupu. Znalost češtiny je totiž pro ty, kteří chtějí v Česku studovat nebo žít, nezbytná. Není to však jednoduchý úkol, vždyť takové zapeklitosti jako tři rody, sedm pádů nebo hlásky ř, ž a ch mohou pěkně potrápit!

Pro prokázání úrovně B1, která je zpravidla nutná pro přijetí na vysokou školu, je potřeba úspěšně projít zkouškou, díky které obdržíte Osvědčení o znalosti jazyka na úrovni B1. Teď je nově možné tuto zkoušku udělat i online, což má spoustu výhod. Čtěte dále a my vám řekneme vše, co potřebujete vědět.

Co obsahuje zkouška z češtiny B1

Tato zkouška patří mezi certifikované zkoušky a ten, kdo se rozhodne ji absolvovat, by měl prokázat schopnost porozumět v písemné i mluvené formě běžným tématům, se kterými se setkává v práci, ve škole nebo ve volném čase. Měl by také umět používat základní gramatická pravidla.

Pokud uchazeč úspěšně projde písemnou částí, přejde k části ústní, ve které bude mluvit o jednom z témat jako je rodina, domov, práce, škola, sport apod. Celá zkouška trvá přibližně tři hodiny a rovnou po jejím skončení dostane úspěšný kandidát osvědčení o znalosti češtiny na úrovni B1.

Ale co když se ke zkoušce nemůžete fyzicky dostavit, ale přesto osvědčení o znalosti potřebujete?

????????????????????????????????????

Skvělá příležitost v podobě online verze

V posledních měsících přibylo těch, kteří by si zkoušku B1 udělat chtěli nebo potřebovali, ale nemohli se fyzicky dostat do České republiky. Právě pro tyto zájemce Jazyková škola PELICAN spustila možnost online zkoušky a online získání Osvědčení.

Nejde však o žádný „klikací“ online certifikát. Zkouška probíhá individuálně a celou je lektor připojen a dohlíží na regulérnost zkoušky. Neberte proto tento typ zkoušky na lehkou váhu, přípravě je potřeba věnovat stejnou (ne-li vyšší) pozornost.

Pokud však do České republiky nemůžete přijet právě kvůli tomu, že vám chybí potřebné jazykové osvědčení, online zkouška je ideálním řešením.

Jak se na zkoušku B1 připravit

Nejefektivnějším způsobem, jak se na zkoušku B1 z češtiny připravit, je roční kurz češtiny pro cizince. V kurzu projdete 560 hodinami studia češtiny, takže kurz je opravdu intenzivní a po jeho skončení studenti nemají problém pokračovat ve studiu na české vysoké škole.

Kurzy češtiny mají i online variantu, díky které se můžete učit a připravovat na zkoušky odkudkoliv na světě. Základem je zjistit si co nejvíce informací o typu kurzu, jeho průběhu, vízových podmínkách atd.

Pokud byste rádi získali osvědčení o znalosti jazyka na úrovni B1, napište nebo zavolejte do Jazykové školy PELICAN, kde vám rádi pomůžou se vším, co potřebujete vědět. Investujte do svého vzdělávání a vykročte vstříc budoucnosti!