Transplantace vlasů před po - PHAEYDE Clinic Praha

Už nějaký čas přemýšlíte nad transplantací vlasů? Chcete vědět, jaké metody se používají při transplantaci vlasů? Zajímá Vás, jak dlouho zákrok trvá a jak probíhá nebo jaký dlouhý je čas hojení a kdy je možné vidět konečný výsledek transplantace vlasů? Zde jsou odpovědi na všechny Vaše otázky týkající se transplantace vlasů.

Jaké metody se používají k transplantaci vlasů?

Na klinice má pacient možnost vybrat si tu nejideálnější metodu. Klinika Phaeyde je jedinou klinikou pro transplantaci vlasů na Slovensku, kde si pacient může vybrat ze tří druhů technik, přičemž každá z nich využívá nejmodernější způsoby. Rozdíl je v nástroji (tenká dutá jehla), který je určen na výběr štěpů.

Při metodě, kterou nazýváme FUE (follicular Unit Extraction) se skupiny vlasů (štěpy) vyříznou dokola s dutou jehlou o průměru 1,0 – 1,2 mm. Doktor pak vytvoří pomocí mikro řezu otvor do pokožky hlavy v cílové oblasti, do kterého implantuje štěp. Cílová oblast je část hlavy kde nastalo řídnutí vlasů či plešatění. Štěpy jsou vlasové jednotky, které mohou obsahovat 2-3 ba dokonce v ojedinělých případech až 4-5 vlasů.

Norbert Kiss Transplantace vlasů – PHAEYDE Clinic

Metoda FUE safe, také známá jako metoda FUE2, se liší od FUE v tom, že skupiny vlasů se z dárcovské oblasti extrahují pomocí menší duté jehly, takže v místě transplantace vlasů nezůstávají téměř žádné stopy, které by byly viditelné pouhým okem.

Metoda S.H.E vyvinutá klinikou PHAEYDE je nejmodernější technika na transplantaci vlasů. Vyvinula se z metody FUE. Díky mikro tenké duté jehle s průměrem 0,5 – 0,8 mm, stopy po zákroku zmizí asi za týden, maximálně ale za 10 dní, stejně jako stopy po menších vpiších jehlou. Nevznikají žádné velké řezy a proto ani jizvy. Stehy nejsou potřeba. Největší výhodou této techniky je, že díky extrémně tenké precizní duté jehle se štěpy v dárcovské oblasti nepoškodí a na dosažení co nejpřirozenějšího výsledku mohou být vlasové folikuly vsazeny mimořádně hustě.

Norbert Kiss Transplantace vlasů – PHAEYDE Clinic

V závislosti na množství vlasů, které budou transplantované, je možné transplantaci vlasů provést buď během jednoho dne, maximálně dvou dnů. Regenerace trvá díky nejmodernějším postupem pouze 6 – 12 dní. Čas hojení v tomto časovém intervalu samozřejmě ovlivňuje i množství implantovaných štěpů.

Po transplantaci vlasů začíná být výsledek viditelný v šestém měsíci a konečný efekt se dostaví po 10 – 12 měsících. Transplantované vlasové cibulky budou životaschopné a vydrží po zbytek života pacienta.

Je transplantace vlasů bolestivá?

Transplantace vlasů je zcela bezbolestný zákrok, po lokální anestezii však můžete během zákroku cítit mírně brnění na pokožce hlavy.

Na co je třeba dbát před zákrokem?

Během několika dní před transplantací vlasů věnujte zvláštní pozornost zdravé výživě a nejezte kořeněná jídla. Rovněž se vyhýbejte kávě a alkoholu, také energetickým nápojem a kouření. Vyloučení cigaret během tohoto období je obzvláště důležité, protože nikotin zužuje krevní cévy a snižuje schopnost krve přenášet kyslík, a tím pádem zhoršuje prokrvení pokožky hlavy. Večer před transplantací je nutné důkladné umytí vlasů běžným šamponem.

Jak probíhá den transplantace vlasů na klinice?

Ještě před samotnou transplantací vlasů se uskuteční konzultace a vyhotoví se individuální plán pro každého zákazníka. Stejně se dohodne i termín zákroku.

Podle množství transplantovaných štěpů je možné zákrok provést v rámci jednodenního zákroku, celkově to však netrvá více než dva dny. Během této doby poskytuje naše klinika maximální komfort a stravu pro pacienty. Během zákroku je možné sledovat film, což také přispívá k uvolnění a k pohodlí pacienta. Pacienti si mohou vybrat ze široké nabídky naší filmové knihovny.

V den zákroku se v první řadě vlasy oholí (přibližně na 1 – 2 mm) a zakreslí se dárcovská oblast. Po umrtvení zadní části hlavy začíná výběr štěpů. Extrakce štěpů, které se mají transplantovat, jakož i samotné vsazení je mimořádně pedantní a precizní úkol. Během dne jsou kratší přestávky každé dvě hodiny. Samotný zákrok není bolestivý počas transplantace může pacient pociťovat mírné brnění na pokožce hlavy s minimálním nepříjemným pocitem.

Na co si třeba dát pozor po zákroku?

První týden po operaci je zakázáno kouření, konzumace alkoholu a kávy. Z důvodu co nejrychlejší regenerace doporučujeme vyhnout se syceným nápojem a pikantním kořeněným jídlům.

Je mimořádně důležité, aby pacient nedělal náhlé pohyby a aby se nepředkláněl. Parní sprcha se v tomto období nedoporučuje.

V prvním měsíci se nedoporučuje návštěva plovárny, sauny a solária.

Je třeba zdůraznit, že by se měla po transplantaci vlasů věnovat zvýšená pozornost základní hygieně a pacient by se měl během prvních týdnů vyhnout kontaktu s domácími zvířaty, aby se zabránilo riziku infekce.

Jak dlouho trvá doba hojení?

Dárcovská oblast bude na 4-5. den trochu svědit a pálit, ale toto nepohodlí je pouze dočasné, po několika dnech zcela zmizí.

Cílová oblast se hojí o něco pomaleji, třeba počítat s výskytem drobných krust. Úplné zhojení v této oblasti může trvat 6 – 12 dní, pacient se však vůbec nemusí obávat trvalých jizev.

Kdy bude výsledek transplantace vlasů viditelný?

Po zákroku je změna hustoty vlasů pacienta viditelná už v šestém měsíci, zatímco konečný výsledek se dostaví po 10 – 12 měsících.

Opravdu mi transplantované vlasy zůstanou?

Ano. Štěpy z dárcovské oblasti jsou odolné vůči vypadávání, zůstanou životaschopné a vydrží po celý život pacienta.

Transplantované vlasy se uchytí v pokožce hlavy během prvních 8 – 12 dní. Je však důležité říci, že transplantace představuje pro organismus jakýsi šok (jako v případě transplantace orgánu), takže 2-4 týdny po zákroku transplantované vlasy vypadávají. Netřeba se toho zleknout, je to zcela přirozený proces. Vlasové folikuly pak vstoupí do klidové fáze asi na 3-4 měsíce a potom v implantované oblasti opět začne růst vlasů.

Pokud máte další otázky, jsme Vám k dispozici. Kontaktujte nás a přijďte na osobní konzultaci.

Transplantace vlasů na vysoké úrovni v roce 2022 pouze na klinice PHAEYDE!