Dřevěná podlaha příjemně zútulní každý interiér. Je příjemná na dotyk, nabízí dlouhou životnost i barevnou stálost. Pokud je o ni řádně postaráno. Jak se postarat o dřevěnou podlahu, aby vydržela dlouhé roky jako nová?

Pravidelná údržba dřevěných podlah

Pokud přemýšlíte nad dřevěnou podlahou, je potřeba počítat s její pravidelnou údržbou. Kromě toho je nutné provádět každodenní čištění s maximální péčí tak, aby se neponičila povrchová úprava. 

Lakovaná dřevěná podlaha

Lakovaná dřevěná podlaha je díky ochranné vrstvě laku méně náchylná proti znečištění, na druhou stranu se ale hůře bojuje s případným poškozením. Nejčastější podobou lakované podlahy je oblíbená plovoucí podlaha. Moderní jsou jak podlahy z lamina, tak palubky nebo klasické parkety, které zažívají velký návrat.

Olejovaná / voskovaná dřevěná podlaha

Dřevěná podlaha může být opatřena přírodním olejem nebo voskem. Takto upravené dřevo se musí pravidelně obnovovat. Olej dřevo chrání, zároveň ho nechá dýchat. Povrch je matný, proto na něm nejsou tolik vidět škrábance nebo opotřebení jako u lesklých podlah. U rustikálních podlah olej zachová přírodní vzhled dřeva.

Pravidelná údržba dřevěných podlah

Jednotlivé povrchové úpravy dřeva je nutné čas od času renovovat. Lak se velmi dobře udržuje, ale v případě poškození podlahy je velmi těžké místo opravit a znovu přelakovat, aniž by šlo poškození vidět. Mnohem snazší je taková údržba u olejované podlahy. Škrábanec můžete jednoduše přebrousit, znovu naolejovat a sjednotit. Naši specialisté z firmy Podlahy Praha provádí opravy, renovace a následné ošetření dřevěných podlah a to i u velmi poškozených dřevěných podlah. K práci používáme výhradně profesionální stroje a ochranné laky, lazury, oleje či vosky tak, aby vaše podlaha vypadala po naší renovaci jako nová.