Potřebujete rychle vyřešit své finanční potíže, ale kvůli záznamu v registru dlužníků vás banka řadí mezi problémové klienty? Vždy se dá problém řešit pomocí dostatečně velké půjčky, kterou pokryjete dluhy či jiné investice. Problém však nastává, když jdete žádat s nějakým škraloupem o půjčku v bance.

Kdo jsou problémový klienti

V prvním případě se jako problémoví klienti dají nazvat žadatelé, kteří mají nízký nebo naopak nemají žádný příjem či ho nelze doložit. Klienti, kteří svou situaci řeší více půjčkami bez doložení příjmů pak nastává riziko, že přestanou splácet. V minulosti mohli využívat nebankovní půjčky bez doložení příjmů. V současné době jsou tyto půjčky zamítány.

Jako problémové klienty můžeme nazvat také osoby, které mají z minulosti dluhy a jsou uvedeni  v některém nebo dokonce ve všech registrech pro dlužníky, kdy nejdůležitější databáze jsou SOLUS a centrální registr dlužníků. Dostat se do těchto registrů přitom není tak těžké, stačí pozdě zaplatit účet za telefon nebo splátku půjčky opakovaně. Mezi problémové klienty můžeme zařadit také podnikatele ve ztrátě, ženy na mateřské či seniory. Problémoví klienti jsou také ti, kdo mají pravidelné příjmy, ale díky neustálým půjčkám a životu na dluh snadno spadnou do dluhové pasti.

Problémoví klienti mají v bance malou šanci

Problémoví klienti mají v bance jen malou šanci, že dostanou půjčku a pokud ano, dostanou poměrně vysoký úrok, kterým je kompenzováno právě riziko nesplácení. Rozdíl je také ve výši úvěru, který není příliš vysoký, také získáte většinou kratší dobu splatnosti.  Problémových klientů přibývá a nebankovní poskytovatelé, kteří se na tyto klienty zaměřují, mají velmi přísná pravidla pro získání půjčky.

Banky mají na žadatele o půjčku mnohem vyšší nároky než půjčka bez registru a problémovým klientům poskytnou peníze pouze velmi výjimečně. Pokud si potřebujete půjčit vysokou částku, jsou řešením půjčky se zástavou nemovitosti. I zde je však potřeba vybírat vhodnou půjčku a především zvážit, zda je půjčka skutečně nezbytná.

Půjčky pro problémové klienty

Půjčky pro problémové klienty lépe vyřeší nebankovní půjčky, kterých je celá řada. Oblíbené jsou krátkodobé půjčky, které vám umožní půjčit si jen na pár dní, bez dokládání příjmů. Noví zákazníci si mohou často sjednat první půjčku zdarma.

Při výběru nebankovní půjčky však buďte opatrní a vybírejte si ověřené poskytovatele. Pomůže vám online srovnání, které vám umožní půjčit si peníze co nejlevněji. Půjčky bez registru nenahlíží při ověřování dlužníků do registru, ale také často není dokládáno ani potvrzení o výši příjmu. O půjčku si můžete požádat online, což vám výrazně zkrátí čas, snižuje to nároky na administrativu.