Minulý měsíc se vám pokazila pračka, dnes stejný problém postihla lednička. A vy se děsíte, co to bude příště. Už nyní máte co dělat, abyste vůbec zaplatili nájem a energie, a to ještě budete potřebovat koupit novou ledničku. Ale jak to všechno zvládnout, když váš běžný účet teď před výplatou zeje prázdnotou? Poradíme vám, jak na to.

Rychlá půjčka vyřeší vaše nesnáze s financemi

Jestliže do další výplaty ještě zbývá několik dní a vy přesto potřebujete nutně peníze, pak určitým řešením jsou rychlé půjčky. Od podání žádosti o úvěr až po jeho schválení většinou neuběhne ani 15 minut a vy máte finanční prostředky poukázány ve prospěch vašeho běžného účtu. Rychlé a účinné, nemyslíte? A dokonce ani nebudete potřebovat žádného ručitele. K vyřízení půjčky vám postačí připojení k internetu a váš počítač nebo mobilní telefon. Ten ostatně bude zapotřebí v každém případě, protože o schválení půjčky se dozvíte prostřednictvím  SMS a emailu.

Jak vlastně rychlá půjčka funguje

Půjčit si můžete až 20 tisíc, a to na dobu od 7 do 30 dní, záleží jen na vás, jakou lhůtu si vyberete. Je však třeba počítat s tím, že když nedodržíte termín splatnosti a budete si žádat o její prodloužení, zaplatíte si za to poplatek včetně úroku z prodlení. Jakmile půjčku splatíte, ihned si můžete zažádat o půjčku novou ve stejné výši. Pokud chcete získat více finančních prostředků, musíte počkat alespoň 7 dní. K vyřízení nebankovní půjčky musíte předložit svůj příjem, číslo mobilního telefonu a svého bankovního účtu a kopii občanského průkazu.

Peníze jen od prověřené firmy

Abyste nenaletěli vychytralému podvodníkovi, je dobré si předem ověřit, od koho si peníze budete půjčovat. Od roku 2016 totiž platí pro nebankovní poskytovatele úvěrů povinnost vlastnit licenci od České národní banky. Tímto jsou kryti spotřebitelé, aby nepadli do rukou lichvářům