Pojďte objevit Toskánsko prostřednictvím Cabernet Sauvignonu, vynikajícího suchého vína.Kvalitní víno pochází z vinařství Grillesino, která spadá pod společnost Compagnia del Vino. Na rozloze 30 hektarů se pěstuje 95 %  kvalitních červených vín a 5 % kvalitních bílých vín. Na hlinito-vápenatém podloží s většími kameny jsou pěstovány odrůdy Sangiovese, Cabernet Sauvignon, Ciliegiolo, Viognier a Pinot Blanc. Mezi top patří Ceccante, Morellino di Scansano, Battiferro. Kvalitní vína Cabernet Sauvignon na vás čekají i v e-shopu alifea.cz. A samozřejmě celá řada dalších kvalitních vín, která můžete ochutnávat například prostřednictvím degustačních sad vín, abyste se mohli lépe rozhodnout, zda budete objevovat Toskánsko, nebo raději Burgenland, Columbia Valley, Jižní Austrálii, Kalifornii nebo třeba Languedoc.

Kvalitní vína z Moravy

Možná dáte přednost úžasnému kvalitnímu červenému vínu z Moravy – Frankovce. Vyberte si Frankovku z vinařství Kosík a servírujte i při teplotě 14 až 16 stupňů Celsia. Frankovka se řadí mezi základní vína s příjemným ovocným profilem sušených švestek a koření s výraznější kyselinou. Na 35ti hektarech pěstuje doktor Kosík více než 20 odrůd kvalitních vín. Jedná se většinou o kvalitní bílá vína, která jsou nabízena ve vynikajícím poměru kvality a ceny. A které odrůdy toto vinařství na slunném Slovácku pěstuje? Na hlinitopísčitém podloží nádherně rodí Děvín, Hibernal, Chardonnay, Irsai Oliver, Müller Thurgau, Muškát moravský, Pálava, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Tramín červený, Veltlínské zelené, Cabernet Moravia, Dornfelder, Frankovka, Merlot, Modrý Portugal, Rulandské modré, Zweigeltrebe. Vyberte si některé z těchto úžasných kvalitních vín, které voní rozpálenou Jižní Moravou! O

Degustace vín v Praze

Již zmíněné Toskánsko můžete přijít objevovat také při degustaci vína v Praze na Zborovské 32, Praha 5. 26. března 2019 totiž budou představována Toskánská vína z Montalcina, Montepulciana, Morelina a Carmignana v jednom ročníku 2013. Počet míst na tuto degustaci vína Praha se zmenšuje! Nezaváhejte!