Sdílejte

Pořizovací cena tiskárny často neudělá díru do rozpočtu tak jako následný provoz. Pokud používáte originální tiskové kazety, nemusíme nic vysvětlovat. Pravidelně utrácíte nezanedbatelné částky za trochu barvy a náklady na tisk raději nepočítáte, protože by vám zbyly oči pro pláč. Ale možná byste měli. A měli byste si zároveň spočítat, na kolik by vás tisk vyšel v případě kompatibilních neboli alternativních tonerů.

V rámci objektivity nesmíme originálním tiskovým kazetám křivdit. Obvykle pochází od výrobců tiskáren, hrdě nesou jejich značku a garantují prvotřídní kvalitu tisku. A také stojí majlant – často i více samotná tiskárna.

Co se týče neoriginálních tonerů, nenutí vás platit za značku. A mnohdy nabízí mnohem více než sortiment originálních tiskových kazet. Kromě srovnatelné kvality tisku jde o tisk více stránek a leckdy i velmi praktickou záležitost v podobě krytu, který lze po sejmutí opět nasadit a zabránit vysychání kazety v době, kdy ji nevyužíváte. Výrobci originálních tonerů by si měli vzít příklad a nahradit klasickou lepicí pásku podobným řešením. Na druhou stranu – proč by to dělali. Když toner vyschne, uživatel si bude muset pořídit nový…

  Asociace podnikatelek a manažerek se obává o osud ženského podnikání v Česku, ztráty zatím odhaduje na 500 milionů Kč

Nemá cenu si nalhávat, že sortiment alternativních tiskových kazet neláká především velmi nízkou cenou. Nový toner Brother (můžete doplnil libovolnou značku – kompatibilní tonery se vyrábí pro valnou většinu tiskáren) vychází i o více než polovinu levněji oproti originálu. Často se lze dostat až na zlomek původní ceny.

Příznivci originálních kazet mohou namítnout, že jejich tiskárně nehrozí ucpání tiskových hlav, a navíc mají jistotu kvalitního tisku. Toho se však nemusí bát ani zájemci o kompatibilní tonery – stačí se poohlédnout u specializovaného prodejce, který má v nabídce certifikované výrobky od prověřených výrobců.

Rozhodnutí je na vás. Ale není jediný racionální důvod, proč byste si neměli objednat toner Epson z či jinou značku z druhovýroby a dát ji šanci.

  Auto inzerce, nám vytrhla trn z paty