I filmový průmysl hraje vrámci módy opravdu významnou roli. Některé kousky, které se ve známých snímcích objevili, byly hned po premiéře beznadějně vyprodáno. Podívejte se ikonické modely, které byste dnes už sháněli těžko, ale stále v nich žena zazáří.

Snídaně u Tiffanyho (1961)
Tento film se stal doslova ikonickým. Ovlivnil styl žen po celém světě a zároveň otevíral, dosud tabu témata.

Malé černé od Givenchy, ve kterých se hned v úvodní scéně, objevuje půvabná Audrey Hepburn, v obrovských slunečních brýlích, s croissantem v ruce a obdivuje šperky ve výkladu Tiffany & Co., se staly synonymem elegance, půvabu, luxusu a vyjádřením sebevědomé ženy. A tak jako v 60. letech poutaly pozornost, jinak to není ani dnes.

Ďábel nosí Pradu (2006)
Tak tuto romantickou komedii z prostředí tvorby fashion magazínů, se snad ani nedá nemilovat. V roce 2006, kdy byla premiéra filmu Ďábel nosí Pradu, s Meryl Streep a Anne Hathaway v hlavních rolích, se v tomto snímku, objevily snad všechny nejžádanější kousky daného období.

Nepřehlédněte: Movie InSP: Móda podle neodolatelné Sharon Stone v erotickém thrilleru Základní instinkt

Šlo doslova o prohlídku dokonalých stylingů a prezentaci samotných návrhářů. Outfity, které se tam objevily, s největší pravděpodobností dnes už neseženete, ale inspirují stále.

Sex ve městě (2008)
Sex ve městě a filmovou Carrie Bradshaw, netřeba nijak speciálně, milovnicím módy představovat. Móda ze samotného filmu se však stala hotovým fenoménem. Rebecca Weinberg, která na kostýmech spolupracovala, přiznala, že známým návrhářem, velmi záleželo na tom, aby se ve filmu jejich kousky objevily. Prezentace na hlavních protagonistka, jim totiž otvírala dveře k novým možnostem.

Sarah Jessica Parker tu stále nosila smyslné boty od Manola a střídala Dior, Fendi, Gucci, či Chanel, kterým po tomto filmu několikanásobně vzrostly zisky. Tyto modely se zkrátka staly znakem prestiže a jejich kredit ještě více vzrostl.

Coco Chanel (2009)
Symbol rebelie, odvahy, samostatnosti a sebevědomí. I taková byla Coco Chanel. Žena, která se rozhodla bourat konvence a jít si za svým. Nosila košile svých milenců, oblékala se do pánských kostýmů a snažila se prosadit ve světě jako žena. Navždy změnila svět módy.

Kousky, které byly použity ve filmu, působily velmi autenticky, s dobou, v níž Gabriele Coco Chanel žila. Audrey Tatouo, v samotném filmu dokonale ztvárnila hlavní hrdinku a odprezentovala pánský look s grácií.