Zvířátka jsou často zmiňovaná, proto se stala významným symbolem. Objevují se v pověstech a tam mají různý význam. Ten vychází většinou z toho, jak se zvířata chovají a jak žijí.

Myš je malá, pohotová, inteligentní a odhodlaná. Je symbolem bohatství a píle. Znamená mnoho energie a dobré organizace. Jestliže chcete být pracovití, dejte si na stůl právě myšku.

Křeček je symbolem schraňování majetku. Jeho hlavními vlastnostmi je sbírání zrní do tlamy, které přenáší. Lidé, kteří připomínají křečky, sbírají věci a nedají nic z ruky.

Kolibřík je symbolem rychlosti a elegance. Je mnohobarevný a umí létat na všechny strany. Symbolizuje překonávání různých strázní života. Kolibříka si můžete dát na uši jako náušnice nebo si jej zavěsit jako přívěšek.

Zajímají Vás také další zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, proč si bobr staví přehrady a jak získává klády ze stromů nebo proč milujeme morčata jako naše mazlíčky či zda se bát či nebát jezevce, což je šelma, která si troufne i na větší zvířata.