Na zateplování budov se musí připravit každý. Potřebná investice se vrátí už po několika topných sezonách, navíc na tento proces můžete získat dotace. Zateplování fasád na rodinných i činžovních domech se ideálně začíná provádět s úderem prvních jarních dnů a dá se v této činnosti pokračovat až do konce podzimu. Použitím foukané izolace se dají vyplnit prostory, kam se s jinou izolací běžně nedá dostat. Trámové stropy, podlahy, duté příčky, vikýře, výklenky – všechna místa se jednoduše zaplní izolačním materiálem s pomocí hadice. Při použití mokrého nástřiku s přídavkem pojiva se izolují fasády, kde se následně provede montáž odvětrávaného fasádního systému.

Minerální izolace vyplní každou škvíru v interiéru i zateplí celou plochu fasády

Minerální izolace je jednou z možností, jak doplnit foukanou izolaci. Odvětrávaný systém se pyšní nutnými izolačními a tepelnými vlastnostmi, jakož i skvělou odolností proti ohni, plísni, hmyzu a hlodavcům. Minerální izolace Climastone je zhotovena z minerální vlny, jež se aplikuje foukáním do dutin. Hodí se na téměř všechny vnější fasády vyjma mokrých povrchů, ideální využití má i v interiérech jako zateplovací materie stropu, podlahy, podkroví, příček a podhledů.

Celulózová izolace ochrání fasádu vašeho domu téměř navždy

Celulózová izolace Climastone Plus se aplikuje také foukáním a vyznačuje se velice dlouhou životností. Její aplikací máte jistotu v zatepleném domě pro sebe i příští generace. Odolnost proti plísním, hmyzu, hlodavcům a mechanickému poškození ji řadí mezi nejtrvanlivější materie. Inspirujte se u specialistů. Pokud si nebudete vědět rady, případně váháte, jaká izolace se hodí na váš dům, nebojte se zeptat. Možná pro vaše potřeby bude třeba zkombinovat výše zmíněné izolace.