Kratom není označení pro rostlinu (strom) Je to ve většíně případů zelený prášek, který se získává z mletých listů rosliny (stromu) Mitragyna Speciosa. Tento strom je součástí stejné čeledi jako oblíbená kávovníková rostlina. Mitragyna Speciosa, ale místo kofeinu obsahuje více než 45 alkaloidů, z nichž nejdůležitější je alkaloid pojmenovaný „mitragynin“.
Strom Mitragyna Speciosa se nachází v jihovýchodní Asii, především na Sumatře, Filipínách, Borneu, v Thajsku a Kambodži. Domorodí obyvatelé těchto zemí ho používají od nepaměti, dnes se stává velice populárním i v Evropě. Podle současných statistik je například ve Spojených Státech více než 12 miliónů fanoušků tohoto zeleného prášku. V České Republice lze naprosto běžně zakoupit kratomový prášek ve specializovaných e-shopech, ale najdete je i v kamenných prodejnách ve větších městech.
Za kolik se dá na internetu koupit kratomový prášek
Zakoupit ho lze v mnoha českých e-shopech za ceny pohybující se mezi 300 Kč a 1000 Kč za sto gramů mletého prášku.
Nyní vám sdělím mou mnohaletou zkušenost. Pří nákupu neplatí pravidlo,“že nejdražší je vždy nejkvalitnější a nejsilnější „
Vyšší ceny často nabízejí renomované e-shopy, které mají své stálé zákazníky a vědí, že ti u nich nakoupí i za nesmyslně nastavenou cenu, protože jsou už na ni zvyklí z doby, kdy prodejce s kratomem začínal.
Nižší cenu kratomu na druhou stranu mívají nové e-shopy, které potřebují zákazníky teprve získat, proto se snaží přilákat kupující například na velmi zajímavé ceny nebo slevy.
Proč je zbytečné v některých případech nakupovat předražený kratom ?
Je to z prostého důvodu. občas totiž může nastat situace, že malinký začínající prodejce má stejného dodavatele kratomu jako ten veliký, který si účtuje trojnásobek normální ceny. Ti co s kratomem začínají úplně poprvé, velmi často zadávají heslo „ kratom prodej “ Náš e-shop v tuto chvíli nemá kamennou prodejnu, pouze výdejní místo. Navševují nás zákazníci hlavně z Berouna, Kladna a blízko k nám mají zákazníci i z Prahy 6. Do vyhledávače stačí zadat „ kratom praha 6 “ a jistě nás tam mezi prodejci najdete. Jméno našeho e-shopu je Nejlepsikratom.
Nákup přímo z Indonésie
Mnohé lidi u nás, tedy v ČR láká objednat si kratom přímo z Indonésie. Skutečně kvalitních a poctivých dodavatelů je v Indonésii jako šafránu. Pokud plánujete nákup kratomu přímo ze zdroje, tedy z Indonesie, počítejte s tím, že zhruba 80% prodejců jsou pouzí podvodníci, kterým zaplatíte a svůj kratom nikdy nedostanete. Toto jsou zkušenosti většiny prodejců, kteří začali s dovozem kratomu.
Kvalia kratomu
Pokud jde o kvalitu, za nejlepší se považuje ten nejsilnější mitragynový prášek. Dávejte pozor na obsah mitragyninu a hledejte certifikáty. Pokud nějaký e-shop prodává opravdu silnou Mitragynu, rád se tím pochlubí a doloží kvalitu certifikátem, bohužel ne vždy jsou certifikáty pravé.
Jaké jsou barvy mitragyny
Nejběžněji se setkáte s zelenou mitragynou, která je nejjednodušší na výrobu. Listy se natrhají, usuší a namelou na prášek. Potom existuje bílá mitragyna, jejíž postup přípravy je stejný, pouze se používají starší listy. Jinak se vyrábí červená mitragyna. U tohoto druhu se listy posbírají, napěchují do pytlů, nechají fermentovat po dobu několika dnů a až poté usuší, namelou.
Označení „nano“, které uvidíte u některých prodejců, je pak samostatnou kategorií. Značí, že je mitragyna namletá na nejjemnější formu.
Současná mediální kampaň zaměřená proti kratomu
V současné době jsou prodejci kratomového prášku v České republice obviňováni v médiích z toho, že na svých e-shopech a také produktech neuvádějí důležité informace. Jsou to informace, které by měl každý zákazník znát před prvním nákupem.
Média také tvrdí, že se tímto způsobem prodejci snaží obejít „zákon“
Je to jedna z nejhorších desinformací se lživým základem.
Je třeba uvést, že i když je prodej kratomu v ČR povolený, není tento produkt ani v EU schválen jako potravina či doplněk stravy. Evropská unie stanovila pravidla, podle kterých u produktů, které nejsou označeny jako potraviny nebo doplňky stravy, „nesmějí být uváděny téměř žádné informace“. Označení „sběratelský předmět“ je v současné době jediným povoleným označením.
Prodejci kratomového prášku, kteří tyto informace na svých produktech či e-shopech uvádějí, jsou poté pokutováni českými úřady až do výše 50 000 Kč.
Jako jeden prodejců, který prodává kratom již téměř 3 roky, mám na věc svůj pevný názor. Kratom se v ČR prodává již více než 10 let ! let. Nemyslíte si že pokud by byl skutečně tak nebezpečný, jak média tvrdí byl by již dávno postavený mimo zákon ?
Odborníci na adiktologii navrhují „regulaci“ kratomu, což znamená kontrolu prodeje místo úplného zákazu. Například by kratom neměl být za žádnou cenu dostupný osobám mladším 18 let a prodejci by měli mít za povinnost provádět testování na obsah nebezpečných kovů, bakterií a jiných nežádoucích a potenciálně velmi nebezpečných látek.
Větší než malé množství ironie
Pokud by kratom „regulován“ nastane ironicky situace, kdy prodejci budou mít naopak povinnost uvádět na webech a na produktech informace, které nyní uvádět nesmějí a pokud je neuvedou dostanou zase pokutu.
Tip redakcie: Pokud hledáte kvalitní kratom za rozumnou cenu, doporučuji navštívit kratomuj.cz/kratom