Jestli-že disponujete zahradou, nezapomínejte i na vaše děti. Ty jistě ocení, vytvoříte-li jim na pozemku dětské hřiště či alespoň dětský koutek, v kterém si budou moci hrát a schovávat se. Dětské hřiště oceníte i v případě, budete-li chtít pořádat pro vaši ratolest oslavu narozenin či svátku. Ostatní děti si vyhrají a vy tak budete mít dostatek času i sami pro sebe.

Jaké herní prvky zakomponovat do domácího dětského hřiště?

Snad skoro každé dítě má rádo houpačku a skluzavku . Výběr je široký. Pro batole lze pořídit houpačka s ohrádkou, pro starší děti se pak nabízí lanová či síťová houpačka. Skluzavky seženeme v nejrůznějších délkách a provedení. Děti každého věku jistě ocení i dětský domeček. V něm se mohou schovávat a zažívat nejrůznější dobrodružství. Chceme-li dětem domeček vylepšit, můžeme do něj umístit i dřevěnou kuchyňku. V takovém domečku si dokáží děti hrát i hodiny. Pro starší děti je výbornou volbou stromový domeček, popř. domeček, na který lze vylézt po žebříku. Neodmyslitelnou součástí dětského domácího hřiště je dále pískoviště. To lze vybírat z nejrůznějších modelů. Velké oblíbenosti se těší zejména pískoviště se stříškou, která lze naklánět podle libosti. Velmi vhodné je i pískoviště, které můžeme po hraní zakrýt. Předejdeme tak jeho znečištění. Starší děti také ocení lezeckou stěnu. Radost dětem uděláte i houpadlem na pružině. Opravdovým trhákem každého dětského hřiště je pak trampolína.               

Čeho si musíme všímat při nákupu herních prvků do naší zahrady?

Při výběru herních prvků na naši zahradu bychom měli zohlednit nejen jejich cenu, ale také mnoho dalších parametrů. Zajímat by nás měl hlavně materiál, z kterého je herní prvek vyrobený. Dále bychom si měli všímat kvality provedení jednotlivých kusů. Dřevěné herní prvky by měly být dokonale hladké, nikde by nemělo nic trčet a vyčnívat. V neposlední řadě se také zaměříme na design. Nechceme mít na zahradě kýčovitou přehlídku hraček, nýbrž jednotné stylové dětské hřiště. Dále je dobré si všímat, zda jsou jednotlivé herní prvky kompatibilní. Objednáváme-li výrobky od jednoho dodavatele, budou pravděpodobně vytvořeny tak, aby se daly propojit. Lezecká stěna tak může navazovat na dřevěný domeček, na něj zase půjde připevnit dlouhá skluzavka. Při plánování dětského domácího hřiště zohledníme i velikost naší zahrady. Určitě je dobré, vytvoříme-li na zahradě i odpočinkovou zónu.