Čeká vás v blízké době ono náročné rozhodování, které určí, jaká podlahová krytina bude krášlit váš interiér po několik dalších desítek let? Protože možností se vám dnes naskýtá opravdu veliké množství, zkusíme vám trochu pomoci. Uvažovali jste již o anhydritových podlahách? Díky svým vlastnostem by si měly vysloužit vaši pozornost a stát se minimálně jedním z kandidátů ve vašem vybírání.

Výhody anhydritových podlah

Pevnější a odolnější, minimálně v porovnání s běžnou cementovou podlahou, takové anhydridové podlahy skutečně jsou. Pevné jsou i v tlaku a ohybu. Disponují ale i dalšími výhodami. Velmi dobře vedou teplo, což přímo vybízí je využít v kombinaci s podlahovým vytápěním. Další přednosti hledejme při její pokládce. Samonivelační schopnost anhydritové směsi zabezpečuje vyrovnání do dokonalé roviny bez potřeby nějakého následného hlazení. Realizace se tím velmi urychlí a zároveň zkvalitní. Po ztvrdnutí se na lité podlaze z anhydritu neobjevují žádné trhliny ani jiné deformace.

Kam s anhydritovými podlahami

Jak už se můžete dovtípit z výše uvedených výhod anhydritu, tyto podlahy představují ideální volbu do interiérů v rodinných domech, bytech, kancelářských prostorách apod. Nejvíce jejich benefity vyniknou v obyvatelných místnostech typu pracovna, obývací pokoj, kancelář, chodba apod. Naopak příliš nedoporučujeme umisťovat anhydritové podlahy do koupelen či dokonce průmyslových objektů. Anhydritové směsi nejsou příliš odolné vůči nadměrné vlhkosti a ani veliké namáhání, typické pro průmyslová centra a podobné objekty by jim z dlouhodobého hlediska nemuselo dělat dobře.

Nechte si spočítat cenu přímo na míru

Zbývá už jen jediná otázka. Kolik to stojí? Cena anhydritové podlahy se skládá z použitého materiálu a práce (montáže, položení), která je v tomto případě velmi důležitá. Můžete se podívat na ceník anhydritových podlah, konkrétní cenová nabídka ale záleží na vašich konkrétních potřebách a přáních.