Pokud zrovna prožíváte krásnou etapu plnou příprav na miminko, nezapomeňte myslet právě při výběru kočáru na to, jaká kolečka budou pro vaše cesty nejlepším parťákem. Pokud to totiž máte do přírody jen kousíček, zajisté oceníte terénní kočár, který zvládne polní cesty plné bláta nebo sněhu. Přečtěte si, na co si dát při výběru kočárku pozor.

Kočárek do města i na dlouhé túry 

Pokud si z nepřeberného množství kočárků vyberete ten v městském stylu, dost možná vás nepotěší jeho jízdní vlastnosti mimo obchodní centra a rovné chodníky. Naopak hluboký nebo sportovní kočárek do terénu vám prokáže službu za jakýchkoliv podmínek, kromě nerovných terénu a složitějších tras tak sveze vaší ratolest pohodlně i po uhlazených cestách. Pokud tak víte, že budete cesty kombinovat, vsaďte na kočárek do terénu. Díky stabilnímu podvozku a odpružení bude terénní sporťák komfortní volbou pro vás i pro vaše dítě. Jestliže zrovna vybíráte kočárek s hlubokou korbou, kterou po čase vyměníte za sportovní sezení, dbejte na správný výběr podvozku – díky tomu se vyhnete výměnám kočárku a jeden jediný vám může vydržet až do třech let dítěte.

Pokud rádi cestujete, vsaďte na skladnost

Pokud rádi vyrážíte za dobrodružstvím autem, určitě si zjistěte, jak velký je kočárek složený, jak jednoduché či složité je jeho skládání a kolik kočárek váží. Tyto parametry oceníte zejména v momentě, kdy jej budete rozkládat i několikrát za den. Zatímco při převážení korbičky moc místa neušetříte, jakmile vaše miminko trochu povyroste a přesedlá do sporťáku, úspora místa začne být patrná. 

Kola jako základ

Kromě stability konstrukce a zvolených materiálů vás možná bude zajímat i to, jakými koly bude váš kočárek disponovat. Výběr je jednouchý – buď mohou být nafukovací, nebo pěnová. Ta nafukovací skvěle pruží a potěší vás svými vlastnostmi právě v terénu – hrozí ale riziko vzniku defektu. Tím vás nezaskočí pěnová kolečka, která zvládnou jízdu podobně složitým terénem – mohou se ale časem výrazněji ojet. Je tak třeba zvážit pro a proti všech vlastností kočárku – hmotnosti, rozměrů nebo odolnosti konstrukce, a podle toho se rozhodnout.