Jestliže jste kutil, který se často pouští do kdejakých stavebních úprav, experimentů nebo třeba zhotovení dřevěného nábytku, můžete si směle postavit i svou terasu. A pokud příliš zkušený nejste, stačí mít po ruce šikovného kamaráda nebo někoho z rodiny, a nová terasa vám za pár dnů nebo týdnů může stát za domem. Cenově dostupné a kvalitní vybavení pro její stavbu najdete v e-shopu Gardina.cz.

Kvalitní dřevěná prkna

Pokud jste se rozhodli stavět ze dřeva, nebudete určitě litovat. Je fakt, že je potřeba se o dřevo starat, ale dřevěné terasy jsou nejen krásné a útulné, hodí se k drtivé většině nemovitostí, ale mají i kladné vlastnosti. Tou největší je to, že dřevěná prkna na terasu skvěle eliminují teplo, a tak je možné po nich chodit bosky i v těch největších vedrech, kdy na ně dopadají paprsky poledního slunce. Zvláště když máte malé děti, toto velmi oceníte. U jiných materiálů se s tímto nesetkáte.

Prkna ze sibiřského modřínu

Na gardina.cz najdete terasová prkna ze sibiřského modřínu, s nimiž se velmi dobře pracuje. Jsou oblíbená pro svou tvrdost a hustotu dřeva. Dřevo se snadněji opracovává a je jemnější, což se vám bude líbit především v létě, kdy budete chodit bosí. V porovnání s evropským modřínem má ten sibiřský méně suků. Jako podlaha na terasu je jeho dřevo vhodné i proto, že neakumuluje teplotu a po terase můžete kdykoli chodit bosky, na rozdíl např. od dlažby, která by vás pálila. Je ideální prkna každoročně napustit olejem, čímž jim vrátíte původní barvu a budou jako nová. Dřevo před montáží nejdříve impregnujeme, aby se zvýšila jeho životnost.

Podívejte se na gardina.cz i na hranoly a praktické doplňky k terasám, které vám usnadní stavbu a prodlouží životnost terasy. Zároveň se podívejte na magazín, v němž najdete užitečné rady a informace.