Velký korálový útes se nachází poblíž souostroví Galapágy. Je vytvořen z korálů a ostrůvků, mezi kterými plavou rybky. Vyvíjel se tisíce let a žije zde 10 tisíc druhů ryb i korýšů.

Na útesech najdete želvy sloní, žije tam také lachtan galapážský, manty, perutýn, klipka, kareta pravá, koníček mořský, krab útesový, muréna žlutotlamá, hvězdice trnová koruna, korálový plž a mnoho dalších živočichů. 

Útes dosahuje do hloubky 50 m a průměrná teplota vody je 18 °C. Korálové útesy jsou velmi rozmanité, rozkládá se na nich velké množství korálů. Jsou tvořeny uhličitanem vápenatým a pomalu rostou.

Galapáky jsou sopečného původu. Nejzajímavější je kráter Sierra Negra. Leží ve výšce 1100 metrů a nabízí zajímavý pohled na krátery pod ním.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti, na co je člověku dobrá intuice nebo o tom jakou gravitaci má naše země a co vše zkoumá astrologie a zda je to věda či ne.