V současné době je obrábění velice skloňované téma, přičemž pro odebírání materiálu se používají různé mechanické řezné technologie. V dané oblasti se setkáte také s pojmem CNC obrábění, při kterém dochází k automatizaci pohybů strojů. Automatizovaný pohyb řídí předem naprogramovaný software.

CNC služby

Pokud vás zajímá CNC výroba na zakázku, je nezbytné si ujasnit, co vlastně očekáváte, protože jsou značné rozdíly mezi frézováním, soustružením i vrtáním. Při některých činnostech je žádoucí uvedené techniky kombinovat.

CNC frézování

Při frézování se využívá rotující nástroj k řezání a odstraňování třísek z obrobku. Technologie se používá pro spoustu účelů, například pro řezání závitů, drážkování i srážení hran. Frézování umožňuje výrobu složitých a komplikovaných konstrukcí. Přesnost je bezkonkurenční s tolerancemi až +/- 0,1 mm.

Frézování se ještě rozděluje na několik podtypů, a to čelní, tvarové či profilové, dále pak na frézování ozubení i povrchu.

CNC soustružení

Další možností je CNC soustružení, které se využívá k vytváření válcových dílů, jako jsou hřídele. Kovový díl se otáčí, zatímco CNC řídí řezný nástroj tak, aby se pohyboval axiálně podél strany, ale také dovnitř a ven. Materiál po obvodu kovového dílu se odebírá, a tím vzniká požadovaný tvar i průměr. Soustružení se provádí pomocí CNC stroje s pevnou, nebo posuvnou hlavou.

CNC vrtání

Pokud potřebujete dosáhnout válcových otvorů v obrobku, poslouží vám CNC vrtání používající vícebodové vrtáky. Uvedenou metodou se provádí kolmé i úhlové vrtání otvorů.

Jestliže hledáte společnost, která má ve svém portfoliu CNC služby i řezání laserem Ostrava, podívejte se na nabídku odborníka FLETONEX. Působí na českém trhu dlouhá léta a nabízí všechny služby, které se týkají CNC obrábění.