Klasické rolety jsou dnes součástí většiny domovů. Záclony jako takové sice poskytnou větší soukromí, ale na regulaci světla v místnosti už jejich schopnosti zkrátka nestačí. Od toho tu jsou potom klasické rolety, nebo dokonce rolety zatemňovací, které mají účinek mnohonásobně vyšší než jejich konkurenti.

Rozdíl mezi šerem a úplnou tmou

Pokud použijete jakékoliv klasické rolety na jejich nejsilnější výkon, tak v místnosti získáte přítmí, nebo spíše šero. To je velký rozdíl mezi klasickými roletami a zatemňovacími roletami, které na rozdíl od těch standardních dokáží vytvořit téměř úplnou tmu, a to i za jasného dne.

Jaké použití zatemňovací rolety do oken mají?

Užití se rozhodně najde jak v různých podnicích, tak i v klasických domácnostech. Občas se může ukázat problém se špatným postavením silného večerního či ranního slunce a náklonu obrazovky TV. Kdy i ty nejlepší matné monitory zkrátka odraz dělají. Klasické rolety pro utlumení takového světla nemusí být tím ideálním, oproti tomu zatemňovací rolety do oken splní svůj účel spolehlivě.

Mnohem častěji ale najdeme tuto technologii přímo v různých firmách a společenských střediscích. Čas od času je v zasedacích místnostech potřeba prezentace a ta je mnohem lepší v případě, kdy je v místnosti co největší tma. Další výhodou při tomto použití je i dálkové ovládání.

Složitější technologie s velkým výkonem

Zatemňovací rolety jsou specifické tím, že mají uzpůsobený mechanismus k tomu, aby neprosvítal ani ždibet slunečního světla po jejich stranách. Navrchu jsou tak rolety osazeny klasickým rolovacím mechanismem, zatím co po obou stranách jsou rolety vedeny a uchyceny pomocí vodící lišty. Na jejich spodku potom můžete najít i lištu zátěžovou, která brání plandání lišty kvůli průvanu z otevřených oken.