Stěhování v Praze je náročná činnost, která dá pořádně zabrat. A to nejen fyzicky při přenášení věcí, ale také psychicky, protože může být velice náročné vše zorganizovat. Kromě toho všechno zabalit a následně vybalit a poté ještě uklidit, může být poměrně dost náročné. Stěhovací firma je sice možností, nicméně i tak si budete muset obstarat leccos sami – nikdo za vás nezabalí. Stěhovací firma vám ale může značně pomoci právě s přenosem věcí. Jak vše zorganizovat, aby vás stěhování stálo co nejméně sil?

Připravte si vše předem

Je potřeba si zajistit především nejrůznější obaly, do kterých budete své věci balit. Uvidíte, že jich nikdy není dost. Využijete nejenom kartonové krabice a přepravky, ale také bedny, pytle (klidně i odpadkové), igelitové tašky a další vhodné nádoby. Myslete také na to, že budete potřebovat také šňůrky, lepicí pásky a nůžky, kterými vše zajistíte. Od věci není ani pořízení bublinkové fólie, která zajistí bezpečí vašich křehkých věcí.

Co balit první?

Jako první byste měli k přenosu do stěhovacího auta připravit krabice s věcmi, které budete v novém domově potřebovat až nakonec. Díky tomuto pořadí balení budete mít na novém bydlišti ty nejpotřebnější věci ihned po ruce. Další možností je tyto krabice si hlídat, ale zde hrozí, že to nezvládnete. Při stěhování je totiž potřeba zvládat několik věcí najednou.

Těžké věci

Vyplatí se rozložit těžké věci (jako jsou například knihy) do několika krabic, abyste nevytvořili jednu velice těžkou krabici, se kterou budou při přenosu problémy.

Nárok na volno

Protože je stěhování náročné, nezapomínejte na možnost, kterou nám umožňuje zákoník práce: při stěhování máte možnost až na dva dny neplaceného volna. To znamená, že sice nedostanete od zaměstnavatele za tyto dny zaplaceno, ušetříte si tak ale dovolenou, kterou byste si museli vybrat.