Chcete si zacvičit a pořádně protáhnout tělo? Vyzkoušejte kettlebell. Je to cvičení pomůcka pro různé druhy tréninku a bude vás bavit.

Cvičení s kettlebellem

Jestliže chcete posílit své tělo a protáhnout se, zacvičte si s kettlebellem. Zlepší se vám rovnováha, nabudete svaly a může s ním cvičit zkrátka každý. Muži, ženy i děti. Je to úžasná cvičební pomůcka, která by ve vaší posilovně rozhodně neměla chybět.

Zlepšuje koordinovanost těla a napomáhá udržet jeho stabilitu, upevňuje zádové svaly a velmi dobře se skladuje. Kettlebell není moc rozměrný a je snadné jej umístit kdekoliv v domácnosti. Má tvar koule s rukojetí, která se drží v ruce a cvičí se s ní.

Co je kettlebell

Kettlebell je náhrada činek. Je malý a lehce se s ním manipuluje. Hodí se pro domácí trénink i do posilovny. Je to posilování středu těla, které zvyšuje jeho pevnost a stabilitu. Kettlebell má 4–14 kg, dělí se na kettlebell pro ženy a muže. Existují i těžší, až do 32 kg. Pořídit si můžete také sadu.

Vyrábí se z oceli nebo železa. Ty jsou kvalitní a objevují se nejčastěji v posilovnách. Na domácí použití se hodí spíše plastový nebo gumový kettlebell. Madlo má 34–40 cm a vyrábějí se převážně v černé barvě. Je to univerzální cvičební pomůcka a zvládnete s ním cvičit i bez pomoci trenéra. Stačí se naučit jen pár cviků.

Činky kettlebell

Činky kettlebell jsou kettlebelly v různých velikostech. Mají cementovou výplň a kulatý tvar s rukojetí. Využívají se pro rozvoj síly a dynamiky a jsou různých typů s odlišnou hmotností. Dají se s nimi cvičit různé cviky, jako turecký vztyk, swing, švih nebo mrtvý tah, dřepy a shyby.

Cvičení s kettlebellem

Pro cvičení s kettlebellem je nutné si osvojit správnou techniku. Měli byste stát vždycky rovně a pevně, tak abyste měli jistou rovnováhu těla. Jakmile se naučíte cvičit s kettlebellem, budete mít cvičení v ruce a cvičení bude snadné a automatické.

Nejlepší je začít od lehkých cviků jako jsou dřepy nebo mrtvý tah. S kettlebellem zhubnete a posílíte také své šlachy a vazy. Nebudou vás bolet klouby a budete se cítit lépe.

Cviky

Základním cvikem je swing, při kterém si stoupnete rovně, tak abyste měli záda narovnaná a poté rozkročíte nohy a nahnete se. Následně uchopíte oběma rukama činku, zhoupnete ji k sobě a pak se narovnáte i s činkou a budete stát ve vzpřímené pozici s rukama nataženýma před sebe.

Dřepy můžete dělat na obou nohách i na jedné. Činku budete držet v rukou a pomalu si dřepněte. Poté se zase postavte. Kettlebelem se také točí kolem těla, přičemž se za zády předá z ruky do ruky. Hubnutí s kettlebellem je velmi snadné a jednoduché.

Je to moderní způsob posilování, který je velmi oblíbený a elegantní. Univerzální a rozměry malá činka se hodí na uložení do skříně nebo na polici, kde ji snadno a rychle najdete. Každý den si můžete vyšetřit chvilku na cvičení s kettlebellem a protáhnout tělo.