Na začátku byla touha vyrobit takové kempingové vybavení, které by lidi snadno přesvědčilo jít ven kempovat. Byla to touha, aby se i ostatním dostalo té krásy a romantiky komfortní noci strávené pod hvězdami. Byla to snaha vyrobit spacák, ze kterého by se vám nechtělo, pohodlnou a ultralehkou židli či stan, který splní všechny běžné atributy a nabídne ještě něco navíc – výjimečně nízkou váhu. To se firmě Big Agnes podařilo.

Jsou jiní. Big Agnes sídlí v Coloradu v obklopení hor a řek. Svou lásku k přírodě dokázali přetavit do výroby toho nejlepšího vybavení pro turistiku a kemp, které nepřetržitě testují jen pár metrů od sídla firmy. Snaží se, aby se díky jejich práci co nejvíce lidí cítilo v přírodě jako doma. Každý stan, spacák, podložka pod spací pytel a kempingový nábytek od Big Agnes byl vyroben s důrazem na pohodlí při zachování co nejnižší hmotnosti a co nejdelší životnosti. K tomu při výrobě používají látky, výplně i hardware z recyklovaných materiálů a ekologicky šetrné výrobní postupy, protože vědí, že moderní firma musí přijmout environmentální i společenskou zodpovědnost.

Nejlehčí stany na trhu

Svůj cit a profesionalitu v Big Agnes přetavili do výroby stanů, které patří mezi ty nejlehčí na trhu. Stany se skládají z mimořádně pevných a lehkých materiálů. Jejich nejprodávanější řadu Copper Spur HV UL vybavili unikátním systémem rohové konstrukce TipLok Tent Buckle. Představuje spojení tří funkcí do jednoho mechanismu, což usnadňuje stavbu stanu i jedné osobě. Mechanismus bezpečně zachytí konec tyčky a nedovolí jí uvolnit se během stavění.

Nebude se vám chtít vstávat

Spací pytle Big Agnes si rozumějí s každým, kdo klade velký důraz na komfortní spánek. Díky své flexibilitě umožňují znásobit komfort vložením integrované karimatky, nebo si lehce spacák předělat z mumiového na přikrývku. Jednoduchým a rychlým způsobem lze přeměnit spacák na luxusní outdoorovou postel. Pružný upínací systém nedovolí sklouznout z podložky. Pokud chodíte na výlety ve dvou a nechce se vám spojovat spacáky, v Big Agnes vyvinuli systémový spací pytel pro dva. Ať už vaše volba padne na péřový spací pytel, nebo spíše extra teplou 100% recyklovanou termoizolaci, jedno budou mít spacáky společné – takové pohodlí, že byste v nich nejraději spali i doma.

Komfort na úrovni postele i při spaní na zemi

Karimatky Big Agnes vynikají výbornou tepelnou izolací, odolností, váhou a kompresností. Využijete je v každé sezóně. V případě, že se často pohybujete v drsných podmínkách, vyrobili Big Agnes mimořádně odolnou zaizolovanou karimatku AXL Trail Boss. Snese také velkou mechanickou zátěž a působení ostrého předmětu. Ideální pro aktivní lidi, kteří se často pohybují na skalách, u vody, případně jim dělají často společnost psi. Pokud hledáte spíše lehčí zaizolovanou a dobře stlačitelnou karimatku, sáhněte po Air Core Ultra.

Jak přeměnit karimatku na kempovací křeslo

Vychytávka, kterou vám na stanovačce budou závidět všichni kamarádi. Big Easy Chair Kit je speciální nylonový návlek s hliníkovými vzpěrami. Složená karimatka se do něj jednoduše vloží a zanedlouho máte pohodlné kempovací křeslo připravené na dlouhý večer u ohně.