Už jste slyšeli o rostlině kratom, která roste především v jihovýchodní Asii? V posledních letech se stává čím dál populárnější u nás i v dalších vyspělých zemích. Proč tomu tak je, kvůli čemu ji lidé tak vyhledávají a jaké jsou druhy kartomu?

Co je to kratom?

Nejdříve si pojďme zodpovědět otázku, co je to kratom? Rostlinka kratom má listy s psychotropními a opioidními účinky. Pokud jej užijete, může tlumit různé typy bolestí, kašle a únavy. Tady i v zahraničí jej lidé používají jako alternativu k opioidním lékům proti bolesti. Někdo je užívá i pro zažití psychotropních účinků.

Vyberte si z několika variant kratomu

Kvalitní kratom můžete koupit např. na stránce michato.cz. Právě zde prodávají nejlepší kratom v prášku. Vybrat si můžete bílý neboli white kratom, červený i zelený kratom, ale také zlatý nebo žlutý kratom.

Kupříkladu zelený kratom Green Entikong i mnoho jiných zelených odrůd, je vynikající typ kratomu určení k motivaci a práci. Mají jej rádi pracující lidé, kteří mají fyzicky náročnou práci. Domorodci jej používali především k práci, posílení kognitivních funkcí, nespavosti, pro své dlouhé trvání.

Účinky kratomu

U kratomu můžete pozorovat různé účinky na těle v závislosti na dávce. Zpravidla se užívají 2 – 3 čajové lžičky na šálek nápoje. U domorodců listy vcelku žvýkají, drtí je a polykají, také kouří, u nás můžete prášek smíchat ve sladkém nápoji, ve vodě, nebo jej zalít horkou vodou a získat kratom čaj.

V malých dávkách 1 – 5 g může mít nejlepší kratom účinky podobné stimulantům a dodávat tělu více energie. Můžete se cítit bystřejší, bdělejší, hovorní, společenští… Jestliže jej užijete ve vyšší dávce 5 – 15 g, bude mít sedativní účinek, tedy budete klidní, unavení, euforičtí.

Nezbývá než navštívit kratom eshop a vyzkoušet jeho účinky.