K tomu, aby člověk v dnešní době obstál, jsou zapotřebí mimo jiné i peníze. Nebo by se asi mělo spíše říci především peníze. Protože finance jsou tím, co hýbe světem, za peníze si lze koupit prakticky jakoukoliv službu, jakékoliv zboží a – proč to nepřiznat – i leckoho z lidí. Byť zde se to omezuje vesměs na podplácení, a nikoliv na otroctví, jež je u nás zapovězené. I když i to poslední se tu občas objevuje, jak tomu nasvědčují různé černé kroniky.

Peníze jsou nezbytné. A kdo je nemá, ten sotva přežije. A přežije-li, pak určitě ne jako takzvaně slušný člověk.

Ovšem jak si přijít k dostatku financí ve chvílích, kdy tyto člověku scházejí?

  • Lze si je vydělat ještě usilovnější prací, případně nějakým tím druhým, třetím nebo kdo ví kolikátým zaměstnáním ještě.
  • Je možné je někde ukrást nebo získat nějakým nekalým způsobem.
  • A je pochopitelně možné si je i vypůjčit.

Jistě tušíte, že je zde až ta třetí možnost rozumným řešením. Protože lidské síly a čas nestačí k tomu, aby měl člověk tolik profesí, kolik by možná potřeboval, a protiprávní jednání může sice skončit plným zaopatřením, to ale v podobě zamřížované cely, což není ono.

Ovšem i půjček je celá široká paleta a člověk by si tak měl vybírat, aby neprohloupil. Vsadit lze přitom na 

  1. banky
  2. nebankovní instituce
  3. a osoby sobě blízké

A jestli je tu někde skutečná naděje na úspěch, je to hlavně nebankovní hypotéka bez dokládání příjmů. Protože tu může získat pomalu každý. Na rozdíl od pomoci lidem, kteří doufají v přízeň příbuzných a přátel, kteří se k nim v tu chvíli nejednou přestávají znát, na rozdíl od těch, kdo se plahočí do bank, aby tam zjistili jenom to, že nejsou dostatečně kvalitními žadateli.

Což se v případě nebankovních hypoték nestává. Tady člověk zastaví vhodnou nemovitost a rázem s pravděpodobností hraničící s jistotou uspěje. Protože tady jsou právě pro podobné lidi nastaveny optimální podmínky, tady nehrají nejdůležitější roli ani příjmy, ani registry dlužníků.

A tak tu dojde spasení i ten, kdo by měl jinde smůlu. A nemusí přitom ani krást, ani umřít hlady.