Na bezpečnost práce se nesmí zapomínat ani v případě, kdy venku panuje tuhá zima. Při venkovních prací v tomto ročním období se eviduje větší množství pracovních úrazů než kdy jindy, proto je důležité zajistit bezpečné pracovní prostředí svým zaměstnancům. Profesí, které musí venku vykonávat svou práci, je celá řada. Předně k nim patří silničáři, také zedníci, záchranáři nebo stavebníci.
O zajištění dostatečných a správných pracovních podmínek umožňujících práci venku se postará firma Extéria, která je poskytovatelem poradenství v oblasti BOZP a PO. Zkušenosti klientů jsou k přečtení například na internetu.
Ochranné pracovní pomůcky jsou nutností
Obecně však platí několik zásad, které je zapotřebí dodržovat. Předně musí zaměstnavatel zajistit svým pracovníkům vhodné ochranné pracovní pomůcky. Myslí se tím nejen vhodná pracovní obuv, ale samozřejmě i oděv chránící je nejen před chladem, ale také před vlhkem. Povinnost náleží zaměstnavatelům ze zákoníku práce a není možné ji ignorovat.
Vhodné pracovní oblečení stejně jako obuv může pracovníkovi zachránit život, který se při práci v zimě vystavuje na pospas. Práce v zimních chladných měsících je velmi náročná, hrozí prochladnutí nebo problémy s klouby či omrzliny. Tomu všemu však s vhodným oblečením lze předcházet.
Každá profese má trochu jiný pracovní oděv
Co profese, to trochu jiný pracovní oděv. Špatně však neuděláte pořízením teplých pracovních kalhot nebo pracovní zimní bundy, která bude z kvalitních funkčních materiálů a která bude zdatně odolávat nejen průniku vod, ale také sněhu, větru a dešti.
Součástí pracovního oděvu by měly být reflexní prvky. V zimě platí, že je dlouho ráno tma a že tma padá poměrně brzy. Reflexní prvky by tak měly zdobit nejen kalhoty, ale také bundu pracovníků, i když se zrovna nevyskytují na neosvětlené silniční komunikaci za ztížené viditelnosti.