Seznamka přináší velice pohodlný způsob, jak se seznámit rychle a snadno. A je jedno, jestli hledáte flirt, přátelství, nebo vážný vztah. A hlavně vztahy se vyvíjejí, takže nikdo neříká, že neobjevíte vážný vztah i když hledáte někoho jen na pokec a naopak. Je tady prostě spousta lidí a stačí najít někoho, s kým si budete rozumět a případně budete ze stejného města nebo kraje.

více v článku...

Nebuďte příliš upnutí na typ vztahu

Berte seznamku především jako místo, kde je prostě spousta lidí, kteří by rádi poznali někoho prima. Někoho, kdo odpovídá jejich představám a s kým si padnou do oka. Pokud hledáte vážný vztah, nehledejte pouze uživatele, kteří mají uvedeno, že hledají také vážný vztah, ale zkuste navazovat kontakty primárně podle toho, jak je vám kdo sympatický, odkud je, jestli odpovídají vaším představám také ostatní informace. Často jsou totiž na seznamkách lidé, kteří jsou zklamaní po vážném vztahu a rozhodně se do dalšího nehrnou, takže třeba uvedou, že hledají pouze pokec a přátelství. No ale pokud si padnete opravdu do oka, nikdo nevylučuje další vývoj a tedy i vážný vztah.

Dobře vyplněný seznamovací profil je zásadní

Váš seznamovací profil je na seznamce vaše druhé já. Je to vaše vizitka, která by měla ty správné a vhodné protějšky zaujmout no a ty ostatní prostě poslat někam jinam. To znamená, že byste měli vyplnit pokud možno co nejvíc informací o sobě a ideálně přidat alespoň jednu aktuální profilovou fotku, podle které by vás člověk na prvním rande bezpečně poznal.

Pokud máte jakékoliv závazky z předchozího vztahu, je dobré zmínit také toto. Ano, je možné, že tím některé uživatele odradíte, ale to je dobře, protože pokud byste je neodradili hned, odradíte je později ve chvíli, kdy vy i váš protějšek ztratí nějaký ten čas komunikací a ještě budete zklamaní. Naopak můžete zaujmout ženu nebo muže, který je na tom stejně jako vy a tedy moc dobře chápe vaši situaci a třeba vás spojí právě tato společná situace, kdy oba máte nějaké děti.

Jakou seznamku vyzkoušet jako první?

Je to úplně jedno a čím víc seznamek zkusíte, tím větší šance na seznámení. Pozor si dejte na seznamky, které po vás budou chtít nějaké členské poplatky a podobně. Pokud vyzkoušíte jakoukoliv českou seznamku, neměli byste naletět. Vždy si prohlédněte kontaktní údaje, kde by měl být ideálně český provozovatel a také obchodní podmínky. Nás zaujala například česká seznamka randino.cz, která je snadná a bez jakýchkoliv nástrah.