K Jadranu se každoročně vydá desetitisíce Čechů. Chorvatsko je jednoduše zemí nám zaslíbenou. Určitá sounáležitost byla vidět i při uplynulém mistrovství světa ve fotbale, kde naše reprezentace bohužel chyběla. Ta chorvatská se tedy stala naší cenou útěchy.

Nyní jsme si pro vás připravili několik míst, které jste při svých cestách možná ještě nenavštívili. Rozhodně tak bude z čeho vybírat. Při plánování dovolené nezapomeňte na výhodné cestovní pojištění.

Zadar

Město, ze kterého doslova dýchá historie. A nejen ta. Najdete zde jednu z nejkrásnější pláží v celém Chorvatsku, krásnou okolní přírodu a mnoho služeb i atrakcí pro turisty. Díky tomu dokonce vyhrálo soutěž o nejlepší Evropskou destinaci pro rok 2018. Přestihlo tak Paříž nebo třeba Londýn. Zkrátka to už něco znamená!

Velmi blízko od Zadaru najdete také parky Krka, Paklenica, Plitvická jezera nebo si můžete udělat výlet lodí na ostrovy Kornati.

Pag

Tento ostrov je vyhlášeným místem noční zábavy. Nachází se zde hit posledních let –  vyhlášená pláž Zrče neboli „malá Ibiza“. Užít si zde můžete v plážových klubech, velkých bazénech, tanečních party ale také sportovních zařízení. Ve městě Split probíhá každoročně obrovský festival Ultra Europe. Těšit se tak můžete na velmi akční dovolenou.

Město Pula

Město, které zaujme každého milovníka historie. Nejzajímavější památko je amfiteátr podobný Koloseu, kde se ve starověku pořádaly brutální gladiátorské zápasy. K těm už sice tato ikonická stavba neslouží, užít si zde ale můžete na více civilizované zábavě. Slouží totiž nejčastěji k hudebním festivalům a koncertům. Navštívit také můžete řadu divadelních slavnosti a dokonce i největší filmový festival v celém Chorvatsku.

Pro mladší věkové kategorie se zde pořádají rozsáhlé festivaly elektronické hudby jako Seasplash, Dimensions a Outlook. Celkově vás město překvapí svojí příjemnou atmosférou.

Omiš

Pro milovníky adrenalinových sportů představuje Omišská riviéra naprosto perfektní destinaci. Pohoří Dinara jistě zaujme všechny horské turisty a horolezce. Kaňon Cetiny pak milovníky raftu. Navštívit můžete i speciální atrakci –  pořádné rychlý dvoukilometrový sjezd na ocelovém laně ve výšce 150 metrů.

Pro více informací o cestovním pojištění přejděte na https://ergo.cz.