Morče domácí je oblíbené zvíře, které mají rády obzvláště děti. Je to ideální mazlíček do domácnosti. Pochází ze Severní Ameriky.

Morčata jsou společenská zvířata a je dobré jich mít víc najednou. K chovu potřebujete klícku s kvalitní podestýlkou, tak aby byla přenosná a vzdušná. Morče by mělo mít domeček, kde se může schovat.  

Krmivo pro morče jsou granule, které bývají doplněny zeleninou, jako mrkev, okurka nebo třeba i ovocem, například jablkem.

Důležitý je přístup k vodě, nejlepším způsobem je napáječka, která se nepřevrhne jako miska. Nepohrdne ani salátem. Klec je potřeba pravidelně čistit.

Jestliže máte rádi vaše morčátko, pořiďte si morče i na krk ve formě přívěsku, je to vtipný detail. Existují i polštáře s morčetem nebo povlečení.

Chcete se dozvědět něco o hvězdách, osudech lidí a znameních? Jak o činských znameních, tak normálního klasického zvěrokruhu? Určitě navštivte náš blog o těchto věcech, kromě jiného. Máme pro Vás připraven například článek o znamení lva nebo znamení ryby.