Při nákupu nového nebo ojetého vozu mají zpravidla zákazníci rozličné požadavky na cenu, motorizaci či výbavu vozu. Často však zapomínají i jiné důležité ukazatele, které by je před nákupem především ojetého nebo zánovního vozu měli zajímat. Jak tedy postupovat, abyste koupili vůz ŠKODA opravdu výhodně a minimalizovali všechna možná rizika?

Koupě nového vozu ŠKODA

V případě koupě nového vozu značky ŠKODA existuje nižší míra rizik, kterým se vystavujete. Důležité je si předem promyslet, jaký vůz byste vlastně chtěli a podívat se na jeho nedostatky v řadě nezávislých testů a recenzí, které internet nabízí. Každý model od této automobilky má své velmi povedené motorizace, které bývají kapku dražší, ale mnohdy se vyplatí rozpočet trochu navýšit. Hlavně v případech, kdy máte vyšší roční nájezd, protože ne všechno vám pokryje tovární záruka.

V případě koupě nového vozu ŠKODA je pak důležité i zvážit, kde budete vůz kupovat. Opět si projděte reference na daného prodejce. Přeci jen se vyplatí zajet si o 50 km dál, abyste byli spokojeni, protože nový vůz je velkou investicí. Navíc budete-li kupovat auto na leasing nebo si chcete rovnou sjednat i veškerá pojištění na místě, můžete u šikovného, a hlavně ochotného prodejce ušetřit i pár tisíc ročně.


Kalkulátor pro nejlevnější pojištění auta. Najděte to nejvhodnější pojištění v řádu minut!


Koupě ojetého vozu ŠKODA

Samozřejmě, že ne každý má rozpočet takový, aby si mohl pořídit nový vůz, a právě na ty myslí značka ŠKODA se svými zánovními a ojetými vozy v programu ŠKODA Plus. Navíc řada těchto vozů je ještě v tovární záruce. Většinou se jedná o vozy, které se využívali ve firmách nebo v operativním leasingu a v rámci omlazení vozového parku byly odprodány zpět nebo jim skončila nájemní smlouva.

Co je třeba při koupi ojetého vozu vědět?

Kromě toho, že tyto vozy prošly detailní prohlídkou servisními techniky a jsou tak známy a odstraněny případné závady, je skvělé hlavně to, že je znám původ vozu. Při koupi v malých neprověřených autobazarech nebo od soukromé osoby může být vůz zatížen leasingem, nebo může být odcizený od jiného majitele. Tyto skutečnosti za vás certifikovaní prodejci vozů ŠKODA ohlídají, ne jednou se totiž při pochybných prodejích stalo, že kupující neměl ani vůz ani peníze.

Požadavky a technický stav vozidla

V případě koupě ojetého vozu ŠKODA, byste měli upustit od důrazného požadavku na barvu a zaměřit se hlavně na technický stav vozidla. Zároveň zde platí, že ani nájezd vozu by neměl být hlavním měřítkem, protože některý řidič dokáže s vozem najet i 200 000 km a vůz šlape jako nový. Jindy je po 50 000 km vůz zralý na generálku.

Nebojte se si nechat poradit od zkušených prodejců, kteří vás upozorní na klady i zápory daného vozu. To, co teď není ve výbavě si přeci jen můžete nechat doplnit a pamatujte, že hlavní je motor a karoserie bez koroze. Odložte si i nějaké peníze stranou, protože gumy, olej, náplň klimatizace nebo autobaterie nejsou považovány za záruční opravy.