V každé domácnosti je tu a tam třeba něco opravit či zrekonstruovat. Nechcete-li si na každý počin zvát profesionály, bude dobré, když tomu přizpůsobíte i vaši kutilskou výbavu. Na následujících řádcích si tak povíme, jaké nářadí bude dobré zahrnout do našeho pracovního kufříku, abychom si poradili s drobnými úpravami v naší domácnosti. Čtěte a inspirujte se s námi!

Co vše je nutné brát v potaz před výběrem nářadí do našeho domácího opravářského kufříku?

Ještě než se vydáme do obchodu s nářadím, měli bychom si ujasnit několik zásadních věcí. Jednou z nich je např. to, z jakých materiálů jsou vyrobené jednotlivé komponenty a prvky v naší domácnosti. Podle toho pak budeme volit i výbavu do našeho pracovního kufříku. Dále je třeba zvážit i to, zda umíme s nářadím pracovat a popř. zda máme alespoň někoho, kdo by nás mohl základy práce s nářadím naučit. Většinou se najde někdo z rodiny nebo kamarád, který nás může do světa oprav zasvětit. Detailní instruktážní manuály či videa na rutinní domácí opravy pak můžete najít i na internetu. Teď už zbývá jen navštívit nějaký hobby market a pečlivě  vybrat vše potřebné. A pozor! Jiné nářadí bude třeba koupit do bytu a jiné zase do domu se zahradou. Máte-li doma krb na dřevo, mohou vás zaujmout např. sekery apod.. Vaše kutilská výbava by měla sedět vaší domácnosti tzv. na míru.        

Jaké konkrétní nářadí využijeme v naší domácnosti?

Do naší domácí výbavy bychom měli v každém případě zařadit vodováhu, kvalitní kladivo a hřebíky. Hodit se vám budou i kleště a vítané budou i nejrůznější šroubováky. Křížový a plochý šroubovák by neměl chybět v žádném domácím kufříku na nářadí. K zmíněným šroubovákům si pak pořiďte také sadu šroubků. Na vrtání poliček oceníte i sadu různě velikých hmoždinek. V žádné domácnosti by pak neměla chybět ani kvalitní vrtačka. Můžete vybírat mezi elektrickou či aku vrtačkou. Máte-li zahradu, bude dobrým řešením aku nářadí a akumulátorový typ vrtačky. Vybírejte ale takovou, která má dobrou baterii a vydrží v provozu delší časový úsek. Líbit by se vám pak mohla i příklepová vrtačka, která se nezalekne žádného pevného materiálu. Jak jsme již zmínili, na zahradu se vám bude hodit i sekera na dřevo. Na nářadí si pak nezapomeňte opatřit i kvalitní pracovní kufřík. Prodává se v nejrůznějších velikostech. Dobré jsou typy kufříku s více přihrádkami.