Kratom neboli bylina z asijského stromu, která pomáhá tělu odpočinout si od nekonečné bolesti každodenního života přirozenějším způsobem. Někdy je téměř nemožné se se situacemi vypořádat a dostat se z nich, a právě tehdy je potřeba si dát pauzu, abyste si trochu odpočinuli. Kratom má hned několik využití a může se využít například i místo kofeinu. Zajímá vás, jaké druhy kratomu existují, jaké má kratom účinky a jaký je pro vás nejlepší? V tomto článku se dočtete to nejdůležitější.

více v článku...

Jaký kratom je pro mě nejvhodnější?

Chcete-li najít ten nejvhodnější kratom pro sebe, je nesmírně důležité vědět o každém druhu  podrobně a o jeho jedinečných vlastnostech, které jej odlišují od ostatních. 

Druhy kratomu a jejich účinky:

 • White Vein Kratom – nejoblíbenější
 • Red Vein Kratom – zlepší vaši náladu a uvolní vás 
 • Green Vein Kratom – all-in-one 
 • Maeng Da Kratom – čistý a silný
 • Bentuangie Kratom – relaxační  
 • Yellow Vein Kratom – zlepší vaši náladu

Maeng Da kratom – proč si vybrat zrovna tento druh? 

Stejně jako ostatní kratomy má kratom Maeng Da skvělé vlastnosti zmírňující bolest a také pomáhá do značné míry k uvolnění svalů. Maeng Da Kratom pochází hlavně z úrodných oblastí Thajska a pěstuje se také v zemích jako Indonésie a Malajsie. Byl vytvořen pomocí techniky zvané roubování, kdy se pletiva dvou různých rostlin spojují dohromady, aby se vytvořily různé kvality do nového druhu. Pokud hledáte kratom, který má dlouhotrvající účinky a je silnější než všechny ostatní kratomy, pak je pro vás Maeng Da Kratom ideální volbou. Maeng Da kratom je druh prémiové kvality, který se dělí na tři typy, a to červený kratom, zelený kratom a bílý kratom. Maeng Da Kratom je známý a oblíbený především pro své antidepresivní vlastnosti. Pomáhá vyrovnat vaše emoce a náladu, což pomáhá v boji proti duševním poruchám, což vede k lepší kvalitě života. Spolu s tím je skvělým lékem proti bolesti. Tento kratom je velmi populární ve světě kratomů, o kterých je známo, že zvyšují efektivitu práce uživatele. Také to dává příjemnou dávku energie a motivuje uživatele k lepším výkonům v práci, což je snem každého z nás. 

Výhody Maeng Da kratomu

Jedná se o nejznámější ve světě kratomů. Uživatelé Maeng Da Kratomu říkají, že působí jako:

 • Účinný lék proti bolesti
 • Zlepšovač výkonu
 • Dodá vám energii
 • Zvýší vám sebevědomí
 • Sníží úzkost a stres
 • Posílí duševní stabilitu

Co znamená barva daného druhu?

Každý druh kratomu je rozdělen do různých barev. Při bližším pohledu na listy kratomu si všimnete určité barvy stonku a žilky, která se může lišit mezi červenou, bílou a zelenou. Barva listu značí zralost kratomu. Například červená žíla znamená, že list je zralý a bílá žíla znamená, že list je poměrně mladší. Každý list má jiné chemické složení, takže bude reagovat jinak na mysl a tělo uživatele.

Je dobré začít užívat kratom? 

Abychom to shrnuli, pokud chcete přirozenější způsob, jak se vypořádat se svým hektickým životním plánem, únavou, úzkostí, bolestmi těla a mnoha dalšími, pak je čas dát si pauzu od vašeho uspěchaného života a vyrovnat své duševní a fyzické zdraví, a to přechodem na kratom. Mnoho lidí na celém světě trpí těmito zdravotními stavy a je nejlepší vyzkoušet další řešení, které třeba právě vám bude vyhovovat. 


Na Atlaso.cz vám představíme seznam bylinek, které se běžně vyskytují v přírodě v české republice a slovensku.