Bolesti kloubů jsou úporné stavy, které pacienty s artrózou či osteoporózou trápí při pohybu, chůzi, v noci, ale i po probuzení nebo po klidovém stavu. Vlivem mnoha okolností u lidí dochází k vysušování kloubního vaziva, může to být věkem, u žen po menopauze, po úrazech a tak dále. Při léčení osteoporózy může pomoci i podpůrný prostředek Condrosulf 400 mg.

V čem spočívá účinek přípravku Condrosulf 400 mg?

Léčivou látkou přípravku Condrosulf 400 mg, jež se podává ve tvrdých tobolkách, je chondroitin sulfát. Tato látka je nezbytnou součástí mezibuněčné hmoty ve chrupavkách. Její charakteristickou vlastností je především schopnost vázat vodu, jež je důležitá pro správnou a nebolestivou hybnost jakéhokoliv kloubu v lidském organismu. Díky tomu jsou zajištěny dobré mechanické a elastické vlastnosti chrupavek. Condrosulf 400 mg cps.dur. 180 je podpůrným léčebným přípravkem, jehož užívání byste jako u jiného léčiva měli zkonzultovat se svým lékařem. Je třeba vědět, že i těhotné ženy by se měly poradit s ošetřujícím lékařem. Neužívejte Condrosulf 400 mg cps.dur. 180 společně s popíjením alkoholu, mohli byste si nevratně poškodit játra! Rovněž není Condrosulf 400 mg určen dětem a mládeži mladší 18 let.

Pokud byste chtěli podpořit své klouby, můžete si připravovat i sulc z hovězích nebo vepřových chrupavek. Nejvíce jsou oblíbené vepřové nožičky. Vždyť i průmyslově se obvykle chondroitin sulfát získává extrakcí těchto chrupavek. Dle dostupných informací odborníků se chondroitin sulfát řadí mezi pomalu působící léky při osteoartróze. Při alespoň dvouměsíčním užívání se příznivě projevuje ve smyslu odeznívání bolestí a zánětů kloubů. Protože účinek přetrvává po vysazení ještě několik týdnů, je možné léčbu na dva měsíce přerušit a následně v ní pokračovat. Condrosulf 400 mg je díky tomuto schématu určen ke dlouhodobému užívání.