Bižuterie jsou šperky, které se vyrábějí z obyčejných kovů, jako například zinek nebo ocel. Bývá postříbřena či pozlacena, aby měla ten správný lesk a krásu. 

Na řetízcích jsou zavěšeny i kamínky nebo různé ozdoby, peříčka či plastové. Na začátku minulého století byly oblíbenou bižuterií i brože, jako například kameje. Dnes už se nenosí. Vedou přívěšky, náramky nebo prsteny, či náušnice.

Zajímavá je bižuterie, která vypadá jako větvičky stromů. Módní firma Mango má tento motiv zastoupen ve své nové kolekci.

Náušnice se vzácnými kameny mají kruhy, které také připomínají větve, jež nemají přímý geometrický tvar, ale vypadají jakoby pomačkaně. Fialové kameny připomínají ametysty. Kruhy jsou vyrobeny ze zinku, mosazi a železa.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Čím se zabývá astrologie a čím astronomie? Můžete si zde například přečíst zajímavosti o znamení býka nebo o znamení  zvěrokruhu váhy.