Někdo šperky nosí pro jejich třpyt, jiný v nich vidí talismany. V sílu šperků lidstvo věří už po tisíciletí a napříč všemi kulturami. Inspirujte se výběrem symbolických kousků a poodhalte jejich skrytý význam.

Pro romantické duše

Máte slabost pro něžné šperky? Lotosový květ v sobě ukrývá nejen ryzí ženskost, ale také hlubokou symboliku pramenící z mnoha kultur. V buddhismu je lotos obrazem osvícení a životní cesty, kterou je třeba ujít. Na ženě takový šperk krásně vynikne v podobě náušnic nebo přívěsku. 

Až na věky věků

Zásnubní prsten s diamantem je znamením věčné lásky a závazku. Tato krásná symbolika vychází už z dob starověkého Řecka. Ta praví, že bůh lásky Amor vlastnil šípy s diamantovými hroty, s nimiž páry spojoval a zaplnil hlubokou touhou a zamilovaností. Kromě oslnivé ozdoby představují diamanty také skvělou investici do budoucna. 

Tajuplná říše zvířat

I ve zdánlivě obyčejném přívěsku může být ukryto vaše životní motto. Věříte, že naděje umírá poslední? Pak je pro vás přívěsek s vlaštovkou symbolizující naději to pravé ořechové. 

Když slova nestačí

Těžko se vám hledají slova pro vyjádření hlubokých citů? Zkuste vyznat lásku symbolicky a originálně. Řetízek s přívěskem nekonečna je ideální dárek pro ty, které nepopsatelně milujete. 

Neotřelé zásnuby

V zásnubních prstenech se skrývá mnoho slov, a ještě více citů. Chcete svou nastávající požádat o ruku nápaditě a ve velkém stylu? Takový prsten s moissanitem a symbolickým designem potěší nejen milovnice Harryho Pottera. 

Znamení horoskopů

Jste bojovný Lev, trpělivá Panna nebo vášnivý Štír? Pokud věříte, že znamení zvěrokruhu vystihuje vaši osobnost, šperky s takovou symbolikou váš charakter jen podtrhnou. Nenápadný přívěsek se znamením zvěrokruhu je tak ideální talisman na každodenní nošení.