Pořízení si detektoru kovů má jednoznačně mnoho výhod. Jednak jste vlastně stále v přírodě, dále se v případě nálezu mince, vojenského předmětu či dokonce pravěkých zbytků můžete hlouběji ponořit do učebnice historie. V rámci hledání pokladů se zařadíte mezi nadšené sběratele používající detektor kovu, jejichž vitríny zdobí vzácné úlovky, v případě zájmu se stanete členem – pro někoho podivínské – komunity lovců pokladů. A v neposlední řadě se můžete i trochu obohatit, to v případě, že najdete mince z naší doby. Historické nálezy se odevzdávají a odměna za nalezení se vypočítává z hodnoty určené historiky a památkáři. Rozhodně nepočítejte moc s tím, že zrovna vy narazíte na Jantarovou komnatu či jiné truhlice s pohádkovými poklady. Ovšem i sebemenší nález vás může udělat šťastným a spokojeným.

Detektor kovu se používá i na hledání ztracených věcí

Ovšem nejenom pro vyhledávání pokladů, mincí atd. se používá detektor kovu. Ztracený snubní prsten, klíče, ale i kabely a trubky, o nichž máte matné tušení, kde jsou zakopány, dokážete s pomocí detekčního přístroje pěkně poznat. A nemusíte být extra specialista. Pokud si nechcete detektor rovnou kupovat, stačí se jej na pár dní půjčit a využít jej pro zmíněné hledání ztracených kovových věcí, šperků či peněženky s mincemi. Uvidíte, zda se vám detekční vlastnosti zalíbí natolik, že v této zajímavé činnosti budete pokračovat…  

Už jste se rozhodli: koupíme si detektor kovu

Jestliže už jste se rozhodli, že si detektor kovu pořídíte, měli byste vědět pár základních pravidel. Základní přístroje stojí asi osm tisíc korun, mají užitečné funkce, které pochopí i úplný laik. Postupně si budete díky cenným nálezům možná vydělávat nějakou korunu navíc a třeba se díky pokladům posunete k sofistikovanějším přístrojům. Přečtěte si odborné články na téma detektorů a uvidíte, že si nového koníčka rychle osedláte!