Skončili jste střední školu, ale chtěli byste si prodloužit mládí, a to jinak než na vysoké škole? Určitě vás napadá, jak byste si mohli udržet status studenta bez pokračování na výšku. Pokud máte zájem se dál vzdělávat a rozvíjet, řešením by mohlo být pomaturitní studium jazyků.

Právě pomaturitní studium je určeno pro absolventy středních škol, kteří si po maturitě chtějí udržet status studenta, ale nechtějí jít na vysokou školu nebo se na ni nedostali a chtějí to zkusit za rok znovu. Zaujala vás tato možnost? Tak čtěte dále a v tomto článku se dozvíte vše potřebné!

Co je pomaturitní studium?

Pomaturitní studium probíhá každý všední den po 4 hodiny mimo svátky a prázdniny. Zařazeni budete ve skupině podle úrovně, která vám nejvíc vyhovuje, a díky tomu dosáhnete nejefektivnějšího pokroku se zkušeným lektorem, který vám s čímkoliv poradí a pomůže.

Díky intenzivnímu jazykovému kurzu se můžete zlepšit až o jednu úroveň, pokud budete pilně studovat. Takové znalosti jazyka pak můžete využít v mnoha oborech, na vysoké škole, ale i pro cestování nebo práci v zahraničí.

Tato forma studia vám nabízí také možnost intenzivní jazykové přípravy na jazykové zkoušky, které však nejsou povinností pro ukončení studia. Výhodou je ovšem certifikát, který po úspěšném složení dostanete a bude se vám určitě krásně vyjímat v životopise.

Zůstaňte studentem!

Hlavní výhodou, kterou můžete očekávat navíc, zachování statusu studenta v případě, že do pomaturitního studia nastoupíte ve školním roce, který bezprostředně navazuje na ten, ve kterém jste odmaturovali. Zkráceně řečeno, je potřeba se do pomaturitního studia přihlásit hned po maturitě (ať už na jarní nebo podzimní pokus).

Po zaplacení kurzu vám bude vystaveno potvrzení o studiu, díky kterému nemusíte platit povinné odvody, jako je zdravotní a sociální pojištění. Od jazykové školy také dostanete studentskou ISIC kartu zdarma!

Neotevřelo se pomaturitní studium jazyka, o který jste měli největší zájem? Nemusíte být zklamaní! Ke kurzu pomaturitního studia dostanete navíc kurz druhého jazyka podle vašeho výběru. A nejen, že ho dostanete jako dárek, tedy zdarma, ale můžete si na něj taktéž zdarma přivést ještě kamaráda!

Volná místa hlavně o prázdninách rychle mizí, tak se přihlaste a zajistěte si to své. Přihlásit se můžete na webových stránkách jazykových škol. Pokud vás k tématu pomaturitního studia a statusu studenta napadá něco dalšího, zavolejte nebo napište do Jazykové školy PELICAN, kde vám rádi poradíme.