Sezona motorkářů je na spadnutí, což znamená jediné – je načase nejen vytáhnout zavazadla na motorku a moto oblečení, ale také sestavit itinerář na tento rok. Součástí itineráře je samozřejmě i seznam míst, která navštívit a vidět. A že jich na území naší republiky je! Pojďme si shrnout ty nejatraktivnější z nich.

více v článku...

Kokořínský důl je tím nejkrásnějším u nás

Pokud vás lákají krásy české přírody, nabízí se například Kokořínský důl, ke kterému můžete přijet na motorce. A že si tento bod na vašem seznamu míst, která navštívit jednoznačně zamilujete! Jedná se totiž o území, na kterém se rozprostírá velké množství různorodých roklí. Známé jsou hlavně svými pískovcovými útvary.

Jen málokdo ví, že je toto údolí zhruba čtrnáct kilometrů dlouhé a že vlastně začíná u železniční zastávky Lhotka u Mělníka. A dále pokračuje až u křižovatky, kterou místní nazývají Rájem.

Projet Pekařovou bránou v Českém ráji

Pokud vás však Kokořínský důl neláká, nebo jste zde už byli, nabízí se Pekařova brána, kterou najdete v Českém ráji. Tento velmi zajímavý skalní útvar stojí nad silničkou, jež vede konkrétně z Vyskeře do Libošovic. Je dlouhá asi pět kilometrů a severně od něj se nachází poměrně známé městečko Sobotka.

Opět vás zdejší místo nadchne svou přírodou kolem. Brána je zasazena do působivé přírody, která vás jednoznačně nadchne, i když tudy budete jen projíždět na motorce. Ovšem sesednout z ní a kochat se zdejší přírodou rozhodně stojí také za zvážení.

Ke zvonici Soláň pro kapku vzdělání

Pokud vám na vašich cestách chybí vzdělávání, doporučujeme navštívit zvonici Soláň, která patří k nejatraktivnějším místům pro motorkáře. Mluvíme o galerii a zároveň také informačním centru v centru Soláni, kde se dozvíte nejen o této zvonici pár zajímavostí, ale také se dozvíte něco málo o společenských akcích a kulturních událostech.

Navíc se zde pravidelně aktualizují i zvyky a tradice, jež v tomto kraji přetrvávají.