Zájem o nové nebo ojeté vozy značně poklesl v posledních měsících. Ukazují to statistiky, které tvrdí, že prodej automobilů poklesl oproti o více jak jedenáct procent. Vliv na to má samozřejmě aktuální dění u nás i světě s tím, že se lidé snaží maximálně uskromnit a ušetřit co nejvíce financí ve svých rodinných kasách. Následující měsíce se totiž budou držet na vlně nejistoty, a tak chtějí být pojištění. Co se však stále drželo nad vodou jsou výkupy aut, které lidé v případě prodeje automobilu preferovali z několika důvodů.

více v článku...

Výkup vozidla má řadu benefitů

Oproti tradičnímu prodeji vozidel má výkup vozidel řadu benefitů. Mezi ně patří například možnost poskytnout k výkupu nemovitosti prakticky jakékoli vozidlo. Nemusí být v pojízdném stavu, může být havarované či cokoliv jiného. Společnosti vykupující automobily totiž nevyžadují prokázání o technickém stavu. Je jim prakticky jedno, v jakém stavu vozidlo dodáte, i přesto se dokáže celý obchod provést do čtyřiadvaceti hodin.

Ostatně tím se dostáváme k druhému benefitu výkupu vozidel a důvodu, proč je tento způsob koupě aut preferovaný.

Poptávky zákazníků jsou naplňovány je z části

Když se však vrátíme ke skutečnosti, že prodej nových automobilů poklesl, důvodem je také snížená produkce automobilek, které v posledních měsících zažívají skutečně těžké časy. Podle mnoha odborníků pokračuje trend spočívající v tom, že automobilky naplňují poptávky svých zákazníků jenom z části. Mají delší dodací lhůty, což poté vede k poklesu zájmu o konkrétní produkty uživatelů.

Skladba poptávaných aut se však příliš nezměnila. Mezi nejatraktivnější a také nejprodávanější vozy patří modely značky Škoda, dále poté následují vozy Hyundai a Kia.

Výrazný zisk se neeviduje ani u prodeje autobusů, kde je situace stále stejná jako dříve.