Maledivy jsou pro Čechy stále oblíbenější destinace. I když let trvá min. 9 hodin, Češi tuto dlouhou vzdálenost rádi překovávají. Za oděnu na Maledivách dostanete bělostné pláže, bohatý podmořský život a kvalitní hotelový servis. V tomto článku Vám poradíme kde se ubytovat a kde zažít ty nejlepší zážitky.

více v článku...

Kde se na Maledivách ubytovat

Pokud jedete na Maledivy, máte na výběr mezi lokálními ostrovy a resorty. Jsou to dva různé světy. Resorty na Maledivách jsou ostrovy, které si od maledivské vlády pronajali hotelové společnosti, a vybudovali na nich uzavřený ubytovací komplex. Zpravidla se jedná o luxusnější styl. Některé resorty mají tři hvězdy, většina resortů na Maledivách má ale pět hvězd. V resortech najdete všechny vymoženosti. O vaše pohodlí se stará velké množství zaměstnanců. Většinou se jedná o místní maledivce ale setkat se můžete snad se všemi národnostmi. Pláže v resortech jsou v některých případech sypané dovezeným pískem. Některé resorty také stojí na uměle vybudovaných ostrovech.    

Jaký resort zvolit?

Na Maledivách fungují desítky resortů. Některé jsou starší a levnější, najdete tu ale ty nejluxusnější na světe. Velmi oblíbený a dostupný resort je Sun Island. Leží na velkém ostrově Ari atolu a je vhodný pro čerstvě zamilované ale i rodiny s dětmi. 

Další resort který bychom Vás doporučili je známý resort Paradise Island který leží nedaleko letiště. Cesta na resort pak trvá pouze 20 minut. 

Maldives.

Co dělat na Maledivách

Když jedete na Maledivy, neměli byste zapomenout výbavu na šnorchlování. Poznávat podmořský svět je ta nejlepší aktivita kterou můžete provozovat téměř všude. Pokud budete mít štěstí, na korálovém útesu můžete potkat mořské želvy, manty nebo i žraloky. Toho největšího, žraloka obrovského pak můžete spatřit např. na Ari atolu.  

Ať už zvolíte jakýkoliv resort nebo si vyberete ubytování na levnějších lokálních resortech, věříme že zažijete nezapomenutelný pobyt. S naplánováním Vaší dovolené na Maledivách Vám pomůže cestovní agentura maledivy-levne.cz.