Mít nádherně čistou vodu v bazénu po celé léto je snem každého majitele zapuštěného i nadzemního bazénu. Pořiďte svému bazénu kvalitní plachtu, která ochrání hladinu vody v letních i zimních měsících. Jedině tak si ušetříte spoustu času i peněz za provoz vašeho bazénu.

Bazén je snem každého majitele zahrady

Koupě bazénu je událost, na kterou se těší malí i velcí členové každé rodiny. Užívejte si koupání ve svém vlastním bazénu na zahradě, kde můžete trávit chvíle s rodinou i přáteli. Bazén je místo, které propůjčí vaší zahradě zcela originální atmosféru, připraví nevšední zážitky pro své majitele a zároveň zhodnotí celou nemovitost.

O bazén je však nutné se náležitě starat, aby vydržel dlouhé roky a voda v něm byla během celé sezony krásně čistá a průzračná. Bazén tedy nepřináší radost, ale také starost o jeho pravidelnou údržbu. Pokud jsou v dosahu malé děti nebo domácí mazlíčci, je nutné myslet především na jejich bezpečnost. Jak tedy maximalizovat příjemné chvilky a omezit na naprosté minimum ty nepříjemné?

Bazénové plachty chrání hladinu vody před znečištěním

Proč koupit k zapuštěnému i volně stojícímu bazénu krycí plachtu? Bazénové plachty mají hned několik zásadních výhod. První a zdaleka nejdůležitější je bezpečnost. Bazény jsou bohužel jednou z nejrizikovějších částí domu a musí se k nim tak i přistupovat. Ať již se jedná o malé děti či domácí mazlíčky, bazénové plachty jsou od toho, aby je chránily před nechtěným vpádem. 

Dalším kritériem proč investovat do kvalitní bazénové plachty je ochrana hladiny před listím, hmyzem a dalšími částicemi. Naše Kvalitní plachty jsou navíc opatřeny UV vrstvou, chránící vodu před zezelenáním. Naše kvalitní plachty také zabraňují odpařování vody či spad dešťové vody, která bohužel už mnohdy také není zcela vyhovující. A zároveň dokážou i udržovat teplotu vody – někdy rozdíl může dosáhnout až 5°C.

Investujte do kvalitní bazénové plachty

Bazénové plachty vám usnadní mnoho financí s koupí bazénové chemie, neustálým napuštěním vody vlivem odpařování, čištění drahými stroji a jarní přípravou na sezonu. Pomocí zimní plachty nemusíte vodu z bazénu vypouštět. Stačí upustit vodu po trysky a zbylou vodu zakrýt zimní bazénovou fólií. Na jaře stačí dopustit potřebné množství vody, použít vhodnou chemii a bazén je připravený na další sezonu. Nechte si navrhnout našimi odborníky plachtu na míru vašemu bazénu a prodlužte si koupací sezonu na maximum.