Vymysleli jsme tři dárky do domácnosti, které udělají radost i užitek. Přizpůsobit je lze pro všechna pohlaví a můžete je pořídit obyčejné i luxusní.

S dárky do domácnosti je to vždy komplikované. Chceme darovat něco praktického, ale zase nechceme obdarované osobě podsouvat, že si z ní děláme otroka na úklid nebo vaření. Nejlepší je držet se koníčků nebo dekorací.

Máme ale ještě tajný trik: Darujte „zbytečný“ luxus. Jako praktický dárek dobře funguje, když vyberete věc v kvalitnějším a luxusnějším provedení, než by si obdarovaná osoba koupila sama. Aby nebyla útrata taková, vyzkoušejte Tipli nákupy: Tipli je uživatelsky přívětivý cashbackový portál, který vám vrátí část peněz za nákup zpět. Stačí bezplatná registrace a jedno kliknutí.

Tip 1: Obraz, plakát, grafika

Darovat obraz zní jako přežitek z minulého tisíciletí, můžete to být ale trefa do černého. Ani zdaleka přitom nemusí jít o gigantickou olejomalbu. Na trhu jsou obrazy na zeď i za pár set korun. Ne vždy sice oplývají vysokou uměleckou hodnotou, někomu to ale nevadí. Pokud obdarováváte člověka s vytříbeným vkusem, je lepší sáhnout po uměleckém tisku nebo třeba autentickém grafickém listu. Nebo můžete být sami kreativní a nechat na plátno vytisknout vaši vlastní povedenou fotografii.

Tip 2: Štítkovač

Štítkovače jsou malá zařízení, elektronická nebo mechanická, která tisknout či razí popisné samolepící štítky. Že je to úplná blbost a zbytečnost? Ano, a v tom je právě to kouzlo! Samozřejmě, že můžete všechno popsat černou lihovkou, ale štítkovače jsou mnohem zábavnější. Mechanický razicí štítkovač navíc vyrábí cedulky s osobitým stylem, který je dnes velmi moderní. Uvidíte, že obdarovaní budou mít záhy oštítkovanou půlku domácnosti; od kořenek po jména na školních sešitech.

Tip 3: Bytový textil

Z našich tipů je právě tento nejvíc na hraně. Určitě není dobrý nápad darovat sadu utěrek nebo ručníků. (Ač i zde se najdou výjimky.) O něco jistější je krásné a kvalitní povlečení, zejména pokud má obdarovaná osoba atypické požadavky, které většina výrobků na trhu nesplňuje (rozměry, materiál…). Vůbec nejlepší ale je, když nenápadně vyšpehujete, co si daný člověk přeje, a necháte to ušít. Co třeba sada závěsů, ubrusu, povlaků na dekorační polštářky a dalších výrobků, vše na míru a v jednotném desénu? Pro milovnice a milovníky útulné domácnosti rozhodně perfektní dárek.