Podíl e-commerce na celkovém maloobchodním obratu je již 13,5 %. Na vzestupu je i B2B e-commerce. Pro firmy to tedy znamená enormní množství zásilek, které pravidelně posílají, navíc s nárazovými obdobími, kdy je poptávka ještě vyšší. K základnímu vybavení firem tak dnes patří tiskárny na etikety a jejich příslušenství – etikety a štítky.

PPL etikety jsou pro e-commerce nezbytností

Zasílání s využitím etiket a štítku zjednodušuje, zlevňuje a profesionalizuje podnikání. Posílání velkého množství zásilek prostřednictvím zásilkových firem, jako jsou PPL, GLS, DPD, GEIS, Zásilkovna, Česká pošta a další je bez etiket téměř nemožné.

U etiket se využívá řešení, které umožňuje tisk štítků bez potřeby cartridge. Jde o barvicí pásky pro přímý tepelný tisk. Ten má dostatečně dlouhou životnost pro zaslání, takže se nemusíme obávat vlastnosti termopapíru, který působením světla a tepla po čase zdegraduje a barva zmizí.

Direct Thermal technologie je oblíbená a praktická, proto jsou PPL etikety a štítky s oblibou používány. Nemusíte se obávat třeba rozmazání štítku při využití inkoustového tisku. Štítky si lze vybírat pro stolní i průmyslové tiskárny. PPL štítky se nabízí v kotoučích s různě velkými náviny.

Potřebujete tisknout štítky s čárovými kódy?

Pro tisk štítků a etiket s čárovým kódem se hodí tiskárny Zebra. Jsou ideální pro tisk na různé spotřební materiály. Vybrat si je možné z několika provedení tiskáren – pro menší kanceláře, sklady i velké provozy. K dispozici jsou i tiskárny pro průmyslové použití. Tiskárny Zebra jsou termotransferové tiskárny, kde je princip v podstatě stejný jako u přímého termálního tisku. Jde o odolný tisk s dlouhou životností štítků.

Kam pro etikety a termotransferovou tiskárnu štítků?

Specialista na čárové kódy a RFID, firma Barco, nabízí obojí. V e-shopu pořídíte PPL etikety, ale rovněž etikety papírové, termoetikety a přepravní termoetikety, též plastové etikety. Koupíte zde též tiskárny čárových kódů – tiskárnu Zebra, TSC, průmyslové tiskárny i stolní tiskárny etiket.


Etikety ši samolepky můžete použít i na dárky. Lze koupit kreativní samolepky.