V mnoha odvětvích průmyslu se využívají průmyslová zařízení, která mají velkou spotřebu energie. Většina firem tak neustále hledá možnosti, jak spotřebu snížit. Termo izolační nástřik je efektivním řešením, které má i mnoho dalších výhod.

Termoaktivní a izolační stěrka AERO-THERM industry svými vlastnostmi ovlivňuje energetickou náročnost provozů a výrobních zařízení. Jedná se o novou a inovativní technologii termoizolace. Která zajišťuje zlepšení tepelné účinnosti průmyslových objektů a s tím spojeného snížení energetických nákladů. Je vhodná pro nástřik na různé povrchy, včetně ocelových konstrukcí, trubek, nádrží a dalších průmyslových zařízení. To snižuje jejich spotřebu energie a zároveň povrchovou teplotu na bezpečné hodnoty, čímž omezuje tepelnou zátěž prostředí. Aplikovat lze termoaktivní stěrku také na kovové konstrukce, kde zabraňuje kondenzaci vlhkosti a následné korozi, Jedná se o technologická zařízení, jako jsou lisy, pece nebo potrubí.

AERO-THERM® využívá revoluční technologii mikroskopických kuliček, které jsou při aplikaci distribuovány v různých vrstvách. Tyto kuličky mají revoluční schopnost absorbovat tepelnou energii a poté ji distribuovat po celé ploše stěrky. Tím se minimalizuje tepelná ztráta a díky speciálnímu složení kuliček i zabraňuje tvorbě bakterií či plísní. Další výhodou termoaktivního nástřiku je, že ho lze aplikovat přímo na existující povrch a není nutné předtím odstraňovat stávající vrstvy toho výrazně snižuje náklady i čas potřebný na aplikaci.

Termoaktivní stěrka neobsahuje žádné škodlivé chemikálie a je tak bezpečná pro lidi i životní prostředí. Je také odolná vůči bakteriím plísním a dalším mikroorganismům, což je v průmyslovým prostředí velmi důležité, protože se zde často vyskytuje vlhkost i kondenzace.