Terasová prkna jsou vynikajícím řešením právě na terasu. Někdy se nazývají také terasová podlaha a vyrábějí se nejčastěji z kvalitního a vysušeného dřeva, nejčastěji z červeného smrku. Právě tento materiál je jeden z nejvhodnějších pro výrobu terasových prken. Další alternativou je pak obyčejný smrk. Dřevo z červeného smrku má ovšem výhodu v tom, že vydrží i v dešti, sněhu či ve vlhkém prostředí mnohem déle a bez poškození.

Při výběru terasových prken se řiďte intuicí a vaším vkusem a snažte se, aby vám podlaha řadila se zbývajícím stylem domu. Pokud upřednostňujete především dřevo, uvítáte fakt, že terasová prkna mohou být vyrobena z různých druhů tuzemských, ale i exotických dřevin, nejen zmiňovaného červeného smrku.

Přírodní terasová prkna modřín v praxi využijete pro různé účely, přičemž to nemusí být pouze terasa. Můžete je umístit například k bazénu, altánku nebo také zahradní stezce. Nachází-li se dřevo právě u bazénu, vytváří zajímavý vzhled a zároveň měkký povrch, po kterém chodíte. Terasová podlaha bude velmi příjemná i tehdy, když se budete opalovat. Vzhledem k tomu, že dřevo je přírodní materiál, je téměř ideální do zahrady. Pokud umístíte terasova prkna k altánku, budou vytvářet krásný stylový doplněk, stejně jako to bude iv případě chodníku.

Mezi výhody terasových prken tedy patří jejich přirozený vzhled a vůně, díky drážkování mají také protiskluzové vlastnosti a v neposlední řadě jsou také měkké. Mají nízkou tepelnou vodivost. Životnost je při dobrém zacházení až do 30 let.

Terasová prkna však mohou být vyrobena iz WPC, což je takzvaný „wood plastic composite“. Jedná se o materiál, který si zachovává přírodní vzhled, ale má velmi dobrou trvanlivost a snadnou údržbu právě díky tomu, že je v něm obsažen PVC. Je také odolný vůči slunci a vlhkosti. Terasová prkna jsou vynikajícím řešením a můžete si vybrat podle vašich představ.