Nedávno zahýbala klidnými vodami středoevropského telekomunikačního trhu významná akvizice. Prostřednictvím společnosti Suntel Group realizovala česká investiční skupina DRFG Davida Rusňáka akvizici známé slovenské telekomunikační společnosti TeleDat komunikačné systémy s.r.o.

Realizované sloučení svědčí o tom, že TeleDat komunikačné systémy s.r.o. patří mezi nejrychleji rostoucí společnosti, které se zaměřují na výstavbu, údržbu a servis telekomunikačních sítí po celé Evropě. Pro DRFG představuje tato akvizice další z řady důležitých investic v sousedním Slovensku. Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka na přelomu roku akvírovala společnost Lukromtel, v červnu loňského roku pak společnost FibreNet. 

Spolupráce s DRFG byla nasnadě 

Během uplynulých let TeleDat komunikačné systémy zaujaly unikátní pozici, kdy poskytuje služby spojené se servisem a zřizováním mobilních sítí pro všechny významné telekomunikační hráče na slovenském trhu. A to nejen tam. Spolupráce s DRFG se přímo nabízela.  

“Touto akvizicí rozšiřujeme řady našich zkušených telekomunikačních odborníků, čímž jsme schopni realizovat i ty nejnáročnější požadavky našich klientů,” vysvětluje akvizici generální ředitel společnosti Suntel Group Jan Žďárský. 

Historie na slovenském trhu delší než 25 let

TeleDat komunikačné systémy působí na slovenském trhu od roku 1993. Komplexní servis služeb pro telekomunikační společnosti tak poskytuje již více než 25 let. “Souhlasím s vedením skupiny DRFG, že jen držet krok s novými technologiemi mobilních sítí nestačí. Technologická náročnost neustále roste. Na to, abychom mohli poskytovat služby s vyšší přidanou hodnotou, je třeba spojovat své síly a pokrývat tak větší region,” komentuje Marián Štellmach, generální ředitel společnosti. Zapojení se do větší skupiny tak dávalo všem zúčastněným stranám perfektní smysl.

Klíčový slovenský trh 

Na slovenský trh vstoupila před 13 lety skupina Suntel Group, která v současné době zaměstnává na 120 tamních pracovníků, při ročním obratu takřka 170 milionů korun. Bezpochyby je tak jedním z klíčových hráčů v daném odvětví.

Autor: Michal Pecka