Prezidentka Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek (ČMAPM) Kateřina Haring odstartuje tento týden na zpravodajském serveru INFO.CZ podcast o ženském podnikání. Na rozhovory si bude každý týden zvát významné české podnikatelky a manažerky, ale i zajímavé osobnosti, které zatím veřejnost nezná. První podcast bude k poslechu 14. května.

„Příběh úspěšného ženského podnikání, který se vynořil v Česku v posledních letech, vyvářejí tisíce podnikatelek, které často zůstávají veřejnosti skryté. Chtěla bych, aby posluchači poznali příběhy nejen těch známých, ale i těch, jejichž práci a služby denně využíváme, ale téměř nic o nich nevíme,“ vysvětluje Kateřina Haring. „Právě teď, kdy je mnoho malých a středních podniků existenčně ohroženo, je potřeba napřít síly, a ukázat, jak je jejich činnost pro fungování každé obce a každého města velmi důležitá,“ dodala Haring.

Prvním hostem bude známá pražská šperkařka Jitka Kudláčková, která se oboru věnuje přes 30 let. Následovat budou majitelka pražského hotelu The Emblem Helena Valtrová, majitelka brněnské spediční firmy Madasped Markéta Hezinová nebo Petra Mikulcová, zakladatelka online platformy pro domácí cvičení Gymbee, a mnohé další.

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek byla založena v roce 1995. Sdružuje na 160 členek, majitelek a manažerek menších a středních podniků, podnikajících v mnoha různých oborech. Podrobné informace o asociaci lze nalézt na webových stránkách https://www.cmapm.cz/