Máme tady podzim a to znamená, že je na nějakou dobu odzvoněno oblíbeným venkovním aktivitám. Plavání, plážový volejbal, golf a mnoho dalších venkovních sportovních a společenských aktivit si v chladném a nepříznivém podzimním a zimním počasí příliš neužijeme. Jak se tedy udržet ve formě? Je k tomu mnoho druhů aktivit a příležitostí, stačí si jen vybrat tu pravou, která nás bude bavit.

více v článku...

Zimní sportování

Klasickým a asi nejznámějším místem pro zimní sportování a udržení se ve formě je posilovna. V posilovně své tělo protáhnete a udržíte ve formě, ať sami nebo za pomoci profesionálního trenéra. Mnoho posiloven nabízí mimo posilovacích strojů např. hodiny spinningu, aerobiku, zumby a mnoho dalších sportovních aktivit. Velmi populárním typem sportu mimo venkovní prostor je tzv. pole dance, což je sportovní tanec u tyče, který je velice náročný a vyžaduje velkou sílu pro práci s vlastní vahou. Velmi oblíbenou aktivitou je také squash, při kterém se skvěle vybijete.

Nové možnosti indoorových aktivit

Mnoho lidí se nespokojí s notoricky známými nabídkami sportovních aktivit a vyhledávají stále nové zážitky. Takovou novou možností může být simulátor volného pádu nebo indoor surfing. Jsou to neotřelé a velmi zábavné aktivity, které uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. Velmi oblíbená je také umělá lezecká stěna, kde posílíte především ruce a horní polovinu těla.

Nejen sportem ku zdraví

Ve formě vás během zimních měsíců nemusí nutně udržet pouze sportovní aktivita. Velmi důležité je i otužování a posilování imunity, čehož docílíte třeba v sauně. Můžete využít klasickou saunu, nebo čím dál využívanější kryosaunu, která je vhodná pro ty, kdo spatně snáší vysoké teploty. Tělo i mysl vám ve formě pomohou udržet i masáže nebo různé zábaly.