Pořiďte si nového pomocníka do domácnosti, se kterým bude uklízení jedna radost. Tedy, ne každý má z uklízení radost, ale jistě oceníte alespoň jeho rychlost, praktičnost a tichost při poklízení podlah.

Je jedno, jestli jste rozsypali křupky na koberec, dřevěnou podlahu nebo dlaždice, ruční vysavače si poradí s každým typem povrchů. Na rozdíl od klasického velkého a často i hlučného vysavače jsou mnohem skladnější a lepší. Na druhou stranu nejsou vhodné na vánoční či jarní úklid v domácnosti, ruční vysavače využijete spíše na menší práce s nižším stupněm náročnosti.

Jsou jednoduše vždycky po ruce, když je potřebujete a v mžiku s nimi všechno uklidíte, aniž byste museli chodit pro velký vysavač. Něco takového ocení především majitelé domácích mazlíčků a rodiče dětí. Ruční vysavače jsou ale určeny nejen pro ně.

Vysavače přesně do ruky

Ruční mají v podstatě dvojí podobu. Ty menší jsou opravdu jenom do ruky, které slouží jako vysavače menších ploch. Hravě s nimi vysajete například drobky z gauče nebo chloupky vaše miláčka z židle.

Mají malý objem sáčku, nejčastěji kolem 0,3 litru, a slouží spíše k suchému vysávání, i když najdete i modely pro mokré vysávání. Druhým typem jsou ruční tyčové vysavače, se kterými se při vysávání nemusíte shýbat a ani za sebou tahat dlouhou šňůru, protože jsou na dobíjecí baterii.

Tyto ruční mašinky mají většinou omyvatelný filtr a fungují bez sáčků. Díky jejich tvaru se s nimi snadno všude dostanete a především nejsou nijak velké, takže se dobře skladují. Některé modely mají dokonce sklopnou tyč. Jejich velikost sáčku je kolem 0,5 litru a slouží také především k suchému vysávání. Ruční vysavače jsou vhodné do každé domácnosti a rozhodně jsou minimálně pravou rukou obyčejných klasických vysavačů, ale někdy je dokonce předčí. Například ty od společnosti Eta jsou suprové!