Sdílejte

Atraktivní nábytek a reprezentativní předsíň, kde nechybí úložný prostor, přehled a řád. To je asi snem každého. Předsíň je místo, které je na ráně jako první, když k nám někdo zavítá. Botníky pomohou nejen k organizaci prostoru, ale mohou být i zajímavým designovým prvkem.

Botníky se od sebe navzájem liší řešením ukládání bot, tvarem, vzhledem i materiálem. Záleží samozřejmě na velikosti předsíně i ostatním vybavení. Ne všechny botníky jsou výškově nastavitelné a přizpůsobitelné. Znamená to tedy, že botník musí do předsíně sedět, jako nočník na zadnici. Jak si teda vybrat ten správný?

Botníky a systém ukládání

Známou klasikou jsou police, komody či skřínky, které disponují výškově nastavitelnými poličkami. Nemusíte tudíž řešit výšku vaši obuvi. Je rozdíl uložit kotníkové botasky a kozačky nad kolena. I otevírání dvířek se může lišit. Otevírání může být klasické, výklopné nebo posouvací dvířka.

  Česká přírodní kosmetika stojí za vyzkoušení

Je tedy vhodné promyslet, jaký typ obuvi potřebujeme ukládat, kolik členů se v domácnosti nachází, kolik místa máme v předsíni. Jestliže nedisponujete místem navíc, přichází v úvahu botníky vestavěné, případně závěsné systémy. Varianty teleskopické tyče připevněné ke stropu poskytnou dostatek úložného místa tam, kde není prostor pro klasický botník s potřebnou kapacitou. Ovšem počítejte s tím, že vystavování obuvi působí rušivě, navíc není obuv kryta před prachem, pokud ji delší dobu nepoužíváte. Estetičtějším řešením jsou úzké vysoké skříně.

Úzké skříně

Potřebujete-li uschovat hodně párů bot a nedisponujete místem navíc, jsou vhodné úzké vysoké skříně. Jejich výška se liší – mohou sahat až do stropu. Otevírání může být klasické nebo posunovací, uvnitř je vyklápěcí systém. Většinou se do takových skříní vejde 18 až 24 párů bot. Z čelní strany mohou mít na dvířkách zrcadlo, což v předsíni uvítáte, navíc to opticky zvětší prostor, dodá vzdušnosti.

  Vitality komplex patří do každé zahrady i domácnosti

Sedací botníky

Sedací botníky se hodí tam, kde je více místa, případně je předsíň rozdělená na dvě části. Vstupní a šatní, kde si člověk odkládá svršky včetně další obuvi. Čalounění má své opodstatnění i ve vstupní místnosti. Přeci jen je to pohodlné, když si při obouvání může člověk sednout. I sedací botníky lze vybírat z mnoha provedení. Například lavičky se sedátkem a poličkami, stylovou truhlici, která má na horní části sedátko apod. provedení může být moderní, venkovské a romantické – stačí si jen vybrat.

Posted by Gabrielle