Běžné nářadí má doma na drobné opravy asi každý, ale pro složitější úkony už potřebujeme také kvalitnější vybavení. Moderní technika nám může pomoci ušetřit si energii i čas nejen při práci se dřevem, ale i kovem.

Opravit nebo opracovat kov potřebujeme v dílně každou chvíli. Je to pevnější materiál než dřevo, a proto i nářadí musí být uzpůsobeno k práci s ním. Mezi nejběžnější vybavení patří pásová bruska na kov. Ta je nástrojem s brusným pásem, který se točí vysokou rychlostí, což umožňuje přesné a rychlé broušení kovů. Hodí se i na broušení velkých ploch, například kvůli odstranění škrábanců nebo koroze, pro vyrovnání plochy do roviny a pro zbroušení nesrovnalostí na kovových površích nebo řezání kovů. Pásová bruska na kov se využívá nejen v domácích dílnách, ale také ve všech průmyslových odvětvích, jako je automobilový průmysl, letectví, strojírenství, nábytkářství a další. Řadí se mezi nástroje s univerzálním použitím a její schopnost odstranit velké množství materiálu v krátkém čase velmi šetří práci i dobu k ní potřebnou. Novější modely jsou již vybaveny zařízením pro odsávání prachu a nečistot a vznikající brusný prach i hobliny se tak nešíří po místnosti, ale jsou Odsávány přímo v místě jejich vzniku. Většina brusek navíc umožňuje nastavení hloubky broušení, abychom tak minimalizovali zbytečné odstraňování materiálu.

Méně známým, ale o to více užitečným pomocníkem, je magnetická vrtačka, která najde uplatnění především při vrtání v těžko dostupných místech nebo tam, kde není možné jednotlivé části demontovat a odnést je do dílny, například u různých konstrukcí, sloupů a nosníků. Pokud do nich potřebujeme, vyvrtat další otvory, je magnetická vrtačka tím správným řešením. Základna se silným elektromagnetem se přiloží na kovový podklad, ke kterému přilne a vytváří tak oporu pro řezný nástroj i vrták. Nutností pro upevnění vrtačky j samozřejmě magnetický podklad, který umožní elektromagnetu vytvořit dostatečně pevný spoj.

Pro usnadnění práce, její zefektivnění a samozřejmě i ušetření času můžeme využít mnoho nástrojů s moderními technologiemi, které navíc omezí riziko zranění.