Už jste někdy viděli, jak funguje polarizace? A poznáte, jestli jsou brýle polarizační? Prozradíme vám, proč je dobré mít polarizační brýle třeba od Polaroidu a navrch přidáme pár triků, pomocí kterých si ověříte, jestli jsou brýle skutečně polarizační.

Polarizační brýle Polaroid mají 9 speciálních vrstev

Polaroid použil polarizační fólie v brýlích jako první na světě. Dnes mají polarizační brýle Polaroid brýlové čočky UltraSight, které se skládají z 9 vrstev. První, tedy obě vnější vrstvy, chrání skla proti poškrábání, další dvě vrstvy brání roztříštění, čtyři vnitřní vrstvy chrání 100% proti UV záření až do 400 nanometrů a úplně uvnitř je polarizační jádro, které z brýlí Polaroid dělá zcela speciální brýle s polarizací. 

Sluneční brýle Polaroid PLD 4057 jsou kombinací aktuálních trendů – tenoučké, kovové, kulatější tvar a dvojitá hrazda. S těmi neuděláte chybu!

Jak vlastně polarizace funguje?

Polarizace je vlastně velmi účinný filtr, který doslova vygumuje nepříjemné ostré oslňující, tedy polarizované světlo. To může být tak intenzivní, že oslepuje a znemožňuje vidět detaily nebo předmět či osoby, které se před námi na silnici pohybují. Světlo se takto odráží od vody, od sněhu, od mokré silnice nebo od palubní desky v autě. Znemožňuje vnímat detaily a kontrasty, což zpomaluje naše reakce a způsobuje únavu očí. 

S polarizačními brýlemi jste v bezpečí

Polarizační brýle naopak propouštějí pouze určitou část světla, která se takto neodráží. Filtrují nepříjemné odlesky a oslnění. Je s nimi proto dokonce vidět pod hladinu a proto je mají v oblibě rybáři. Polarizace lépe vykreslí barvy a detaily a zvýrazní kontrasty. To vše za plného světla a překvapivě i za horšího počasí. Brýle s polarizací jsou proto komfortnější a bezpečnější především pro řidiče. Čím lépe vidíme, tím rychleji dokážeme reagovat a včas zastavit na silnici nebo se vyhnout nebezpečí na cestě.

Vidění za volantem - bez polarizace a s polarizací

A jak polarizační brýle poznat a nenaletět?

Kupujte si sluneční a polarizační brýle v optice. Buďte opatrní a ověřte si, že si skutečně kupujete kvalitní brýle s polarizací. Tu jednoduše otestujete už v optice na speciální testovací fólii. Další tipy a triky na to, jak zjistit, že máte v ruce skutečně polarizační brýle a nikoliv napodobeniny, najdete tady.